A A+ A++ K K K K

AKTUALNOŚCI

Dodano: 31 grudnia 2020

Kartka noworoczna, na ciemnym tle duże złote cyfry 2021 nad nimi złoty napis: Szczęśliwego Nowego Roku, pod drugą cyfrą 2 logotyp Dolny Śląsk.


Dodano: 29 grudnia 2020

Konkurs na Ośrodki Czasowego Pobytu

Zarząd Województwa ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych dotyczącej ich rehabilitacji zawodowej i społecznej w 2021 r. - Ośrodki Czasowego Pobytu.


Dodano: 22 grudnia 2020

Kartka świąteczna, z lewej strony napis: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia życzą Zarząd Województwa Dolnośląskiego, Dział wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami oraz Pełnomocnik Marszałka ds. ON. Z prawej strony dwie bombki na śniegu.


Dodano: 9 grudnia 2020

Pomagamy dzieciom wyposażyć świetlicę

Fundacja Pro Curo dzięki pomocy wrocławskich firm odnowiła pomieszczenia świetlicy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Caritas w Dobroszycach (pod Wrocławiem). Wiele wskazuje na to, że prace uda się zakończyć do świąt.


Dodano: 7 grudnia 2020

Marszałek ojcem chrzestnym Domu Opieki Wyręczającej

We Wrocławiu powstanie pierwszy na Dolnym Śląsku i jedyny w zachodniej części kraju Dom Opieki Wyręczającej. To miejsce oferujące czasową opiekę wytchnieniową dla dzieci terminalnie, przewlekle oraz nieuleczalnie chorych. Dom Opieki powstaje dzięki Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz Fundacji Polsat.


Dodano: 7 grudnia 2020

Otwarcie Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich

4 grudnia 2020 roku odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich prowadzonego przez Fundację Potrafię Pomóc.


Dodano: 3 grudnia 2020

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Jego celem jest przybliżenie problemów, z jakimi borykają się na co dzień osoby z różnorakimi niepełnosprawnościami. Dzisiejszy dzień jest ponadto okazją do zwiększania świadomości i kształtowania pozytywnych postaw wobec osób z dysfunkcjami.


Dodano: 23 listopada 2020

Nowy Dom Opieki Wytchnieniowej w Żmigrodzie

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci uruchomiła pierwszy w naszym województwie Dom Opieki Wytchnieniowej dla dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych będących w opiece paliatywnej. Oficjalne otwarcie z racji obostrzeń covidowych było wyjątkowo skromne. Dom w Żmigrodzie jest pomostem do utworzenia większego Domu Opieki Wytchnieniowej we Wrocławiu, który jest w trakcie budowy.


Dodano: 23 listopada 2020

Pomoc dla osób z niepełnosprawnościami zarażonych koronawirusem!

Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska wyszedł z inicjatywą wsparcia osób z niepełnosprawnościami, które są zarażone koronawirusem, a przez to nie mogą liczyć na pomoc asystentów czy rodziny.


Dodano: 10 listopada 2020

Bezpłatna pomoc specjalistów w ramach projektu "POKONAĆ BARIERY"

FUNDACJA "MANUFAKTURA INICJATYW" zaprasza osoby z zaburzeniami psychicznymi oraz ich rodziny zamieszkujące miejscowości powiatów dzierżoniowskiego, oleśnickiego, trzebnickiego, wrocławskiego i miasta Wrocław do skorzystania z bezpłatnej pomocy specjalistów w ramach projektu "POKONAĆ BARIERY".


Dodano: 29 października 2020

Podsumowanie Dolnośląskiego Konwentu i Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami

W trybie zdalnym odbył się VI Kongres Osób z Niepełnosprawnościami. 24 października kilkaset osób związanych z działaniami na rzecz osób z niepełnosprawnościami miało okazję uczestniczyć w dyskusji o problemach środowiska. Wcześniej, bo 19 października odbył się V Dolnośląski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami.


Dodano: 16 października 2020

Zaproszenie na 5. Dolnośląski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami

W imieniu Marcina Krzyżanowskiego, wicemarszałka Dolnego Śląska zapraszamy do udziału w 5. Dolnośląskim Konwencie Regionalnym Osób z Niepełnosprawnościami "DOSTĘPNY DOLNY ŚLĄSK", który odbędzie się 19 października 2020 r. w godz. 10:00-14:00


Dodano: 29 września 2020

W Dobroszowie Oleśnickim powstał Warsztat Terapii Zajęciowej

W piątek, 25 września miało miejsce uroczyste otwarcie Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Małkowicach z siedzibą w Dobroszowie Oleśnickim. W wydarzeniu oprócz władz powiatu wrocławskiego i gminy Długołęka uczestniczył Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.


Dodano: 28 września 2020

Regionalna Gala XV Edycji konkursu Lodołamacze 2020

W czwartek, 24 września w Teatrze Korez w Katowicach odbyła się uroczysta Regionalna Gala XV edycji konkursu Lodołamacze 2020. Wyróżniono osoby, firmy i instytucje z czterech województw - śląskiego, opolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. W gali uczestniczył Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami – członek kapituły konkursowej.


Dodano: 16 września 2020

Bartłomiej Skrzyński „Skrzynia” 1979-2020

15 września we Wrocławiu zmarł Bartłomiej Skrzyński, dyrektor Biura Wrocław Bez Barier i Rzecznik Prezydenta Wrocławia ds. Osób z Niepełnosprawnościami.


Dodano: 15 września 2020

Święto piłki nożnej dla osób z dysfunkcjami wzroku na Kamiennogórskiej

W sobotę 12 września na boisku Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Osób Niewidomych i Słabowidzących nr 13 przy ul. Kamiennogórskiej we Wrocławiu odbył się mecz blind futbolu o Superpuchar Polski pomiędzy Śląskiem Wrocław a Wisłą Kraków. Wśród widzów zasiadła liczna delegacja samorządu województwa dolnośląskiego z wicemarszałkiem Marcinem Krzyżanowskim na czele.


Dodano: 14 września 2020

Powiatowy Integracyjny Przegląd Piosenki w Małkowicach

Na terenach rekreacyjnych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Małkowicach odbył się 11 września Powiatowy Integracyjny Przegląd Piosenki “Żeby szczęśliwym być”. W wydarzeniu uczestniczył Paweł Paweł, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.


Dodano: 14 września 2020

„Niezwykła Kraina” w Wołowie pomoże osobom z niepełnosprawnościami

Ponad 7 milionów złotych kosztowała budowa i wyposażenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Opiekuńczo-Wychowawczego „Niezwykła Kraina” w Wołowie. W oficjalnym otwarciu placówki uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski i Paweł Wybierała – członek zarządu województwa.


Dodano: 10 września 2020

Ruszyła Dolnośląska Liga Futsalu Osób z Niepełnosprawnościami

W środę, 9 września 2020 roku w Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach odbyło się otwarcie tegorocznej edycji Dolnośląskiej Ligi Futsalu Osób z Niepełnosprawnościami. W inauguracji brał udział m.in. Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.


Dodano: 8 września 2020

ZAZ w Jeleniej Górze wspiera dolnośląską turystykę

Zakład Aktywności Zawodowej „ROSA” powstał 1 grudnia 2005 r. Jest to jedyne przedsiębiorstwo na terenie miasta Jeleniej Góry, które zatrudnia osoby niepełnosprawne z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności. Zakład jest dla nich często pierwszym miejscem pracy, a więc możliwością zdobycia doświadczenia oraz podniesienia swoich umiejętności pod okiem instruktorów zawodu.


Dodano: 3 września 2020

Marszałek powołał Koordynatora ds. Dostępności

Zarządzeniem nr 37/2020 Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego w Urzędzie Marszałkowskim utworzone zostało stanowisko Koordynatora ds. Dostępności. Funkcję tę będzie pełniła Pani Amelia Dymarek.


Dodano: 18 sierpnia 2020

Nie skacz na główkę do wody!

Przed nami ostatnie 2 tygodnie wakacji. Dobra pogoda zachęca do kąpieli w akwenach wodnych. Nieustannie należy przypominać, że wypoczynek może przerodzić się w koszmar, jeśli nie zachowamy należytej ostrożności.


Dodano: 10 sierpnia 2020

Dolnośląskie uzdrowiska czekają na kuracjuszy

Dolnośląskie sanatoria czekają na pacjentów z niepełnosprawnościami. Dla bezpieczeństwa wszędzie wprowadzone zostały specjalne procedury. Aby sprawdzić, jak wygląda funkcjonowanie tych instytucji w czasach epidemii wraz z Telewizją Sudecką udaliśmy się do Kudowy-Zdroju.


Dodano: 16 lipca 2020

Wizyta Pełnomocnika w dolnośląskich sanatoriach

Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami odwiedził wraz z ekipą Telewizji Sudeckiej dolnośląskie sanatoria. Wizyta była związana z realizacją materiału promującego uzdrowiska. Była to także okazja do zapoznania się z funkcjonowaniem tych instytucji w czasie epidemii.


Dodano: 8 lipca 2020

Rusza projekt „Na Szewskiej 2020”

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji – FAR – region dolnośląski z siedzibą główną w Warszawie wspólnie z firmami Sunrise Medical oraz Akson zaprasza na wydarzenie „Zadbaj o swój wózek” skierowane do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, które odbędzie się 10 lipca 2020 roku.


Dodano: 2 lipca 2020

Ogłoszenie o konkursie grantowym pn. „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”

Celem konkursu grantowego jest ułatwienie integracji społeczno-zawodowej osób z potrzebami wsparcia w zakresie mobilności poprzez zapewnienie przez jednostki samorządu terytorialnego usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawę dostępności wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Dzięki realizowanym przez jednostki samorządu terytorialnego projektom grantowym, osoby z niepełnosprawnością lub o ograniczonej mobilności będą mieć zapewnione wsparcie związane z możliwością rozwijania aktywności w życiu społecznym, zawodowym i publicznym.


Dodano: 23 czerwca 2020

Ogłoszenie o konkursie grantowym pn. „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”

Celem konkursu grantowego jest ułatwienie integracji społeczno-zawodowej osób z potrzebami wsparcia w zakresie mobilności poprzez zapewnienie przez jednostki samorządu terytorialnego usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawę dostępności wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Dzięki realizowanym przez jednostki samorządu terytorialnego projektom grantowym, osoby z niepełnosprawnością lub o ograniczonej mobilności będą mieć zapewnione wsparcie związane z możliwością rozwijania aktywności w życiu społecznym, zawodowym i publicznym.


Dodano: 8 czerwca 2020

Film o Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 12 bierze udział w festiwalu filmów dokumentalnych BBC

Z radością informujemy, że film o Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 12 dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących oraz z innymi niepełnosprawnościami im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu bierze udział w festiwalu filmów dokumentalnych BBC.


Dodano: 5 czerwca 2020

Turystyka bez barier – Dolny Śląsk: „Pełnosprawni” TVP3 Wrocław 03.06.2020

Granice wciąż jeszcze zamknięte, ale to nie oznacza, że nie możemy zaspokajać turystycznych pasji i zainteresowań. Mamy okazję sprawdzić, w jak pięknym regionie żyjemy i jak dostępny jest on dla osób z niepełnosprawnościami.
Arboretum w Wojsławicach, Henryków, okolice Niemczy, a może wybrzeże naszej Odry – to tylko niektóre propozycje na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Miejsc, które mogą nas zachwycić jest oczywiście zdecydowanie więcej. Długo mógłby o tym mówić znany przewodnik Stanisław Francuz, autor przewodnika „Dolny Śląsk bez barier”.
Zachęcamy do obejrzenia drugiego tegorocznego odcinka magazynu „Pełnosprawni”, emitowanego w TVP3 Wrocław.
Nie musisz siedzieć w domu! Zwiedzaj Dolny Śląsk!


Dodano: 21 maja 2020

Ruszyły prace nad produkcją pierwszego tegorocznego odcinka magazynu „Pełnosprawni”

Ruszyły prace nad produkcją pierwszego tegorocznego odcinka magazynu „Pełnosprawni”, który zostanie wyemitowany w najbliższy poniedziałek o 19:00 w TVP Wrocław.


Dodano: 13 maja 2020

Konkurs na realizację zadań z zakresu działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami

Zarząd województwa dolnośląskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych dotyczącej ich rehabilitacji zawodowej i społecznej w 2020 roku.


Dodano: 27 kwietnia 2020

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży

Od kwietnia w Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjnym „Promyk Słońca” działa Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży, który oferuje wsparcie psychologa, terapeuty środowiskowego, psychoterapeuty.


Dodano: 22 kwietnia 2020

Ponad 7 milionów złotych dla szpitali powiatowych i Domów Pomocy Społecznej

Samorząd województwa uruchamia kolejny etap wsparcia finansowego w związku z epidemią koronawirusa. Tym razem pomoc trafi do 25 powiatowych szpitali i 64 Domów Pomocy Społeczne na Dolnym Śląsku. Szczegóły przedstawili dziś podczas wideobriefingu marszałek Cezary Przybylski i wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.


Dodano: 9 kwietnia 2020

Z okazji świąt Wielkiej Nocy życzymy:
nadziei, która jest nam dzisiaj tak bardzo potrzebna,
zdrowia i jak najlepszej ochrony przed epidemią,
błogosławieństwa na czas świąt dla Waszych rodzin,
spokoju i odpoczynku oraz sił do przezwyciężania codziennych trudności.
Wierzymy, że już wkrótce spotkamy się w przestrzeni naszych wspólnych działań.
Zarząd Województwa Dolnośląskiego,
dyrekcja i pracownicy Departamentu Spraw Społecznych,
i Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.


Dopłaty dla pracowników niepełnosprawnych. Zmiany w ustawie o rehabilitacji osób niepełnoprawnych.

Dodano: 2 kwietnia 2020

Przyjęta przez Sejm ustawa o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, zakłada szereg nowych rozwiązań, które pozwolą pracodawcom zapewnić wynagrodzenia dla pracowników niepełnoprawnych i utrzymać miejsca pracy na czas zawieszenia działalności lub zmniejszenia przychodów.


Dziś Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dodano: 2 kwietnia 2020

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że zaplanowane obecnie terminy naborów w ramach programów resortowych pn.: "Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych" - edycja 2020 oraz "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2020 ulegają zmianom.


Informacja o wydłużeniu terminu naborów wniosków

Dodano: 31 marca 2020

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że zaplanowane obecnie terminy naborów w ramach programów resortowych pn.: "Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych" - edycja 2020 oraz "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2020 ulegają zmianom.


Codzienny raport o sytuacji na Dolnym Śląsku 30.03.2020

Dodano: 30 marca 2020

Dziś w nieco innej scenerii niż w ostatnich dniach wicemarszałek Dolnego Śląska, Marcin Krzyżanowski przedstawia sytuację w dolnośląskich szpitalach.
Materiał z napisami ułatwiającymi odbiór osobami z dysfunkcjami słuchu.


Raport o sytuacji na Dolnym Śląsku 27.03.2020

Dodano: 27 marca 2020

Przedstawiamy krótki raport o sytuacji na Dolnym Śląsku w związku ze stanem epidemii.
Zachęcamy też do wysłuchania obejrzenia rozmowy z profesorem Adamem Maciejczykiem, dyrektorem Dolnośląskiego Centrum Onkologicznego na: https://www.facebook.com/BiuroPrasoweUMWD/videos/2426114751033567/.


Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspiera organizacje pozarządowe

Dodano: 27 marca 2020

Aktualna sytuacja epidemiologiczna może negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie organizacji pozarządowych oraz zadań realizowanych przez ngo’sy. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego dostrzegając zagrożenia, z którymi mogą zetknąć się dolnośląskie organizacje pozarządowe rekomenduje rozwiązania, których celem jest umożliwienie realizacji zleconych zadań.


Codzienny raport o sytuacji na Dolnym Śląsku

Dodano: 26 marca 2020

Zachęcamy do wysłuchania i obejrzenia kolejnego raportu video dotyczącego walki z koronawirusem w naszym regionie.
Nieustannie przypominamy, że raporty Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego są źródłami prawdziwych informacji.


Codzienne filmowe raporty o sytuacji na Dolnym Śląsku

Dodano: 25 marca 2020

Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska przedstawia bieżącą sytuację w naszym regionie.
Film zawiera napisy ułatwiające odbiór przez osobę z dysfunkcjami słuchu.
Zachęcamy do udostępniania!
Informujemy, że ten materiał to wiarygodne źródło informacji!


Polecenie Wojewody Dolnośląskiego

Dodano: 25 marca 2020

Polecenie Wojewody Dolnośląskiego dotyczące przedłużenia zawieszenia działalności wszelkich placówek wsparcia dziennego, żłobków, klubów dziecięcych, centrów integracji społecznej i klubów integracji społecznej, dziennych domów i klubów seniora, w tym placówek działających w ramach Programu Senior+ oraz środowiskowych domów samopomocy i warsztatów terapii zajęciowej w terminie od 26 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.


Sytuacja naszego regionu w walce z epidemią koronawirusa

Dodano: 24 marca 2020

Dziś w południe Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska za pośrednictwem przedstawił sytuację naszego regionu w walce z epidemią koronawirusa.
W obliczu zaostrzenia przepisów związanych z obecnością ludzi w przestrzeni publicznej warto podczas analizy doniesień z Chin zwrócić uwagę na to, jak wprowadzenie restrykcji wpłynęło na oczekiwane rezultaty.


Ruszyły nabory do programów finansowanych ze środków Funduszu Solidarnościowego

Dodano: 17 marca 2020

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza nabór wniosków do programu „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” oraz programu „Opieka wytchnieniowa” edycja 2020.


Komunikat

Dodano: 16 marca 2020

Szanowni Państwo, zdrowie i bezpieczeństwo Dolnoślązaków jest dla mnie najważniejsze. W trosce o interesantów oraz wszystkich pracowników, w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, podjąłem decyzję o ograniczeniu pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.


Polecenie Wojewody Dolnośląskiego o zamknięciu ośrodków

Dodano: 11 marca 2020

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Wojewoda Dolnośląski wydał polecenie o zamknięciu ośrodków dedykowanych aktywizacji społeczno-zawodowej osób z niepełnosprawnościami na Dolnym Śląsku.


Bez barier

Dodano: 11 marca 2020

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni brali udział w szkoleniu ”Sposoby postępowania z osadzonymi z niepełnosprawnościami wynikającymi z dysfunkcji narządów ruchu, wzroku i słuchu”.


Konsultacje dot. konkursu ze środków PFRON

Dodano: 4 marca 2020

Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 9 marca 2020 r. o godz. 12. 00 w sali konferencyjnej Dolnośląskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu przy ul. Trzebnickiej 42-44.


Kolejny Zakład Aktywności Zawodowej na Dolnym Śląsku otwarty

Dodano: 25 lutego 2020

W piątek 21 lutego odbyła się uroczystość otwarcia ósmego na Dolnym Śląsku Zakładu Aktywności Zawodowej. Będzie on funkcjonował w ramach nowo powstałego Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego prowadzonego przez Stowarzyszenie “Tęcza” w Oławie.


Zapraszamy na spotkania informacyjne dot. programów dofinansowywanych z Funduszu Solidarnościowego

Dodano: 6 lutego 2020

W związku z planowanym w 2020 r. naborem wniosków w ramach programów dofinansowywanych z Funduszu Solidarnościowego, w tym m.in. programów: „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” oraz „Opieka wytchnieniowa”, jak również kontynuacją naboru do programu „Centra Opiekuńczo-Mieszkalne” zapraszamy na spotkania informacyjne dotyczące możliwości ubiegania się o wsparcie finansowe na realizację wskazanych usług.


Wizyta młodzieży z Ukrainy

Dodano: 5 lutego 2020

W piątek 31 stycznia Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami spotkał się w urzędzie marszałkowskim z młodzieżą z Ukrainy uczestniczącą w dwutygodniowym obozie o charakterze aktywizacyjnym. Połowę grupy stanowiły osoby z wadą słuchu. Pozostali to młodzież z terenów przyfrontowych.


Nowy Zakład Aktywności Zawodowej w Dzierżoniowie

Dodano: 29 stycznia 2020

Wczoraj w Dzierżoniowie otwarty został 7. na Dolnym Śląsku Zakład Aktywności Zawodowej. W uroczystości brali udział przedstawiciele samorządu województwa dolnośląskiego: Marcin Krzyżanowski - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Paweł Parus - Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami, Jerzy Komorowski - dyrektor Departamentu spraw Społecznych i jego zastępca Rafał Olejarz oraz Bogusława Kulińska, dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.


W urzędzie marszałkowskim odbyły się warsztaty dotyczące dostępności

Dodano: 29 stycznia 2020

80 osób pojawiło się w poniedziałek, 27 stycznia 2020 roku w sali konferencyjnej przy ulicy Dobrzyńskiej, w której odbyło się szkolenie dotyczące dostępności instytucji publicznych pt. "Nowe obowiązki dla samorządów i organizacji pozarządowych w zakresie dostępności działań dla osób o szczególnych potrzebach".


Rusza V edycja dolnośląskiego budżetu obywatelskiego

Dodano: 24 stycznia 2020

Przed nami V edycja dolnośląskiego budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Podobnie jak w ubiegłym roku w tegorocznej edycji realizowane będą projekty z siedmiu obszarów tematycznych: sportowe, turystyczne, kulturalne, wspierające działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, działania na rzecz seniorów oraz rozwój rzemiosła. Szczegóły programu przedstawili dziś podczas konferencji prasowej marszałek Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.


Pokoje wytchnień w Miliczu funkcjonują już 4 lata

Dodano: 23 stycznia 2020

Wczoraj w Miliczu odbyło się uroczyste podsumowanie czterech lat funkcjonowania przy Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych pokojów wytchnień. W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami oraz znana polska wokalistka, Ewelina Lisowska, pełniąca funkcję ambasadorki stowarzyszenia.


Czernickie Forum Integracji Osób z Niepełnosprawnościami

Dodano: 10 stycznia 2020

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrzykowicach odbyło się wczoraj z inicjatywy gminy Czernica Forum Integracji Osób z Niepełnosprawnościami. Na zaproszenie wójta Włodzimierza Chlebosza odpowiedzieli reprezentanci samorządów i organizacji pozarządowych.


Sylwester 2019 Wrocław Respect

Dodano: 2 stycznia 2020

Za nami Sylwester 2019 Wrocław Respect. O tyle niezwykły i inny od konkurencji, że poza znanymi artystami, takimi jak Kamil Bednarek czy Ewa Farna przed kilkudziesięcio-tysięczną publicznością wystąpiły także osoby z różnorakimi niepełnosprawnościami.


Kontakt

Osoby zainteresowane spotkaniem z Pawłem Parusem proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy.

  • Adres

    Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
    ul. Wybrzeże Słowackiego 12-14
    Pokój 004 (parter)
    50-411 Wrocław, Dolny Śląsk