A A+ A++ K K K K

AKTUALNOŚCI

Dodano: 20 grudnia 2019


Konkurs dla NGO na realizację usług asystenckich

Dodano: 18 grudnia 2019

Wiele lat nasze środowisko ubiegało się i marzyło o sprawnie działającym systemie asystentury dla osób z niepełnosprawnościami. Pamiętam dobrze, jak przed kilkoma laty w niezbyt licznym wówczas gronie opowiadaliśmy o naszych domowych przeżyciach i problemach w dotarciu do miejsc aktywności.


Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych

Dodano: 16 grudnia 2019

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych dotyczącej ich rehabilitacji zawodowej i społecznej na lata 2020-21. Konkurs dot. udostępniania usług asystenckich, przerwy wytchnieniowej i regeneracyjnej dla mieszkańców Dolnego Śląska.


Spotkanie świąteczne podopiecznych ŚDS w Świdnicy

Dodano: 16 grudnia 2019

13 grudnia w świetlicy wiejskiej w Słotwinie odbyło się spotkanie świąteczne dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Świdnicy. Uczestniczył w nim m.in. Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Przekazał on pozdrowienia i życzenia świąteczne od Cezarego Przybylskiego, Marszałka Dolnego Śląska.


Samorząd województwa podziękował dolnośląskim organizacjom pozarządowym

Dodano: 12 grudnia 2019

W Dolnośląskim Centrum Filmowym wręczono wyróżnienia i nagrody dla najlepszych dolnośląskich organizacji pozarządowych w ramach VIII edycji konkursu “zDolne NGO”. W uroczystej gali uczestniczył wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.


Wyniki konkursu “zDolne NGO”

Dodano: 5 grudnia 2019

W Dolnośląskim Centrum Filmowym wręczono wyróżnienia i nagrody dla najlepszych dolnośląskich organizacji pozarządowych w ramach VIII edycji konkursu “zDolne NGO”. W uroczystej gali uczestniczył wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.


W powiecie trzebnickim rozmawiano o sytuacji osób z niepełnosprawnościami

Dodano: 5 grudnia 2019

4 grudnia 2019 roku w siedzibie Domu Pomocy Społecznej w Obornikach Śląskich odbyła się konferencja „Grudzień na rzecz niepełnosprawności w powiecie trzebnickim” zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Trzebnicy.


“Razem w pełni sprawni”, czyli jak kształtować pozytywne postawy wobec osób z niepełnosprawnościami?

Dodano: 4 grudnia 2019

Zachęcam do obejrzenia materiału TVP Wrocław wyemitowanego w “Magazynie Dolnośląskim” dotyczącego projektu “Razem w pełni sprawni 2019”.
W 2019 roku Fundacja Promyk Słońca przeszkoliła nauczycieli 12 placówek edukacyjnych w ramach tegorocznej edycji projektu “Razem w pełni sprawni” finansowanego ze środków samorządu województwa dolnośląskiego. Poza warsztatami dla kadry edukacyjnej odbyło się także 12 spotkań aktywnych społecznie i zawodowo osób z niepełnosprawnościami z uczniami dolnośląskich szkół. W tej edycji w roli motywatorów wystąpili Robert Mkrtchyan, kapitan drużyny Blind Football Śląsk Wrocław i przedstawiciel Stowarzyszenie Twoje Nowe Możliwości oraz Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds Osób z Niepełnosprawnościami. Ponadto przeprowadzone zostały warsztaty filmowe, których efektem jest 12 etiud dotyczących obszarów związanych z niepełnosprawnością czy tolerancją.


Nowy obiekt dla osób z niepełnosprawnościami w Mikoszowie

Dodano: 29 listopada 2019

28 listopada 2019 roku Stowarzyszenie św. Celestyna w Mikoszowie zorganizowało uroczyste otwarcie obiektu przebudowanego na potrzeby terapii i edukacji osób z niepełnosprawnościami. Pojawiło się na niej wielu znakomitych gości – Posłów na Sejm RP, przedstawicieli samorządów, firm i instytucji kościelnych.


Międzynarodowa konferencja dot. opieki wytchnieniowej

Dodano: 7 listopada 2019

5 listopada w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona przeglądowi zagranicznych rozwiązań w obszarze opieki wytchnieniowej. Głównym organizatorem była Fundacja Imago. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski.


Mistrzostwa Polski w Bocci w Głogowie

Dodano: 29 października 2019

W dniach 25-26 października w Głogowie odbywały się eliminacje do Mistrzostw Polski w Bocci 2019. Turniej zorganizowali Polski Związek Bocci i Integracyjny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych - Głogów.


Wojewódzki zespół ds usług wspierających niezależne życie

Dodano: 28 października 2019

W imieniu dyrektora Departamentu Spraw Społecznych i swoim zapraszam na kolejne spotkanie 'Wojewódzkiego zespołu ds usług wspierających niezależne życie'. Termin i miejsce spotkania: 13 listopada 2019 roku, Wrocław UMWD ul. Walońska 3-5, sala 122, godz. 13:00-15:00.


Wyróżnienie dla KKN Śląska Wrocław

Dodano: 24 października 2019

W imieniu Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego, Zarządu Fundacji Imago oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Krótkiej Przerwy (ISBA) zapraszamy Na międzynarodową konferencję dotyczącą przerwy wytchnieniowej.


Międzynarodowa konferencja dotycząca przerwy wytchnieniowej

Dodano: 15 października 2019

W imieniu Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego, Zarządu Fundacji Imago oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Krótkiej Przerwy (ISBA) zapraszamy Na międzynarodową konferencję dotyczącą przerwy wytchnieniowej.


Fundacja L’Arche promuje wolontariat

Dodano: 9 października 2019

Dolnośląska Biblioteka Publiczna była miejscem otwarcia wernisażu prac zorganizowanego przez Fundację L’arche dotyczącego promocji wolontariatu wspierającego osoby z niepełnosprawnością intelektualną. W uroczystości uczestniczył Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.


Przełamywanie barier w dolnośląskich szkołach

Dodano: 7 października 2019

Realizacja projektu „Razem w pełni sprawni 2019” prowadzonego przez Fundację Promyk Słońca nabiera rozpędu. Po warsztatach dla nauczycieli rozpoczął się cykl wizyt osób z niepełnosprawnościami w dolnośląskich szkołach. W tegorocznej edycji w roli szkoleniowca występuje Robert Mkrtchyan - kapitan drużyny Blind Football Śląsk Wrocław, borykający się na co dzień z dysfunkcją wzroku. W spotkaniach z uczniami uczestniczy także Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.


Otwarty nabór partnera do projektu pn. „Samorząd bez barier”

Dodano: 3 października 2019

Informujemy, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło otwarty nabór partnera do projektu pozakonkursowego pn. „Samorząd bez barier” skierowanego do instytucji posiadających wiedzę i doświadczenie w realizacji działań z zakresu zapewniania dostępności oraz wspierania osób z niepełnosprawnościami.


Wizyta pełnomocnika marszałka w Kielcach

Dodano: 29 września 2019

Rozwój usług wspierających niezależne życie oraz współpraca z samorządem w zakresie działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami były głównymi tematami konferencji zorganizowanej w Kielcach przez Fundację Dogadanka, będącej także inauguracją kampanii „Chcę swojego życia”.


Pokaz mody „It’s my time”

Dodano: 27 września 2019

Pokaz mody „It’s my time” organizowany przez Dolnośląski Instytut Doradczy doczekał się V edycji. W niedzielę 22 września we wnętrzach ATM Studio w Bielanach Wrocławskich pojawiło się ponad 300 osób, które na żywo obejrzały niezwykły obraz piękna, wrażliwości i przejmujących przemian.


XIII edycja Turgola

Dodano: 24 września 2019

W dniach 19-20 września 2019 na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu odbyła się XIII edycja Turnieju TURGOL. Jest to impreza dedykowana osobom z niepełnosprawnościami intelektualnymi. W turnieju wzięło udział 15 drużyn. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Cezary Przybylski, marszałek Dolnego Śląska.


XX-lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie

Dodano: 20 września 2019

Z okazji jubileuszu XX-lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie w Teatrze Miejskim w Świdnicy odbyła się uroczystość podsumowująca wieloletnią działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uczestniczył w niej m.i.n. Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami, który przekazał gratulacje i serdeczne życzenia w imieniu Cezarego Przybylskiego, marszałka województwa dolnośląskiego.


4. Dolnośląski Konwent Regionalny Organizacji i Środowisk Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 18 września 2019

4. Dolnośląski Konwent Regionalny Organizacji i Środowisk Osób Niepełnosprawnych „Dostępność - Samodzielność - Aktywność” już za nami. W tym roku odbył on się na Stadionie Wrocław. Ponad 200 uczestników świadczy o mocnej potrzebie rozmów o systemie wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Wśród zgromadzonych gości byli przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji działających na rzecz naszego środowiska. Liczną reprezentację stanowili samorządowcy. Sporo było także osób niezrzeszonych. Na Stadionie Wrocław pojawiła się także delegacja z Podlaskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych z Panią Anną Drabarz na czele.


Finał Regionalnej Gali Lodołamaczy 2019

Dodano: 11 września 2019

10 września w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbyła się Regionalna Gala Konkursu Lodołamacze 2019. Samorząd województwa dolnośląskiego reprezentowała Bogusława Kulińska, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.


4. Dolnośląski Regionalny Konwent Organizacji i Środowisk Osób z Niepełnosprawnościami

Dodano: 21 sierpnia 2019

Zaproszenie do udziału w 4. DOLNOŚLĄSKIM KONWENCIE REGIONALNYM ORGANIZACJI I ŚRODOWISK OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI. Spotkamy się 17 września 2019r. w godz. 10:00 do 14:00 na Stadionie Wrocław przy al. Śląskiej 1 (wjazd bramą A).


Instytucje publiczne dostępne dla wszystkich. Prezydent podpisał ustawę Dostępność Plus

Dodano: 19 sierpnia 2019

Pan Prezydent Andrzej Duda podpisał Ustawę o dostępności! Instytucje publiczne dostępne dla wszystkich.


2. spotkanie „Wojewódzkiej grupy na rzecz rozwoju usług wspierających niezależne życie”

Dodano: 19 lipca 2019

18 lipca 2019 roku w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego przy ulicy Walońskiej odbyło się drugie spotkanie „Wojewódzkiej grupy na rzecz rozwoju usług wspierających niezależne życie”. Uczestniczyli w nim przede wszystkim przedstawiciele organizacji pozarządowych i samorządów.


Zaproszenie na spotkanie Wojewódzkiego zespół ds. usług wspierających niezależne życie

Dodano: 25 czerwca 2019

Zaproszenie kierujemy do: przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w obszarze usług wspierających niezależne życie (asystentura, przerwa wytchnieniowa), reprezentantów samorządów, Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.


Zapraszamy na finał mistrzostw Polski niewidomych i słabowidzących w strzelectwie

Dodano: 17 czerwca 2019

W dniach 20-23 czerwca na strzelnicy Śląska Wrocław przy ul. Świątnickiej 36 we Wrocławiu odbędzie się finał Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Pneumatycznym w Dwóch Postawach. Głównym organizatorem jest Związek Kultury Fizycznej „OLIMP” w Warszawie. Mistrzostwa współorganizuje Dolnośląski Klub Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „SUDETY” w Kłodzku. Honorowy patronat nad imprezą objął Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.


Dzień Dziecka w dolnośląskich ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych

Dodano: 3 czerwca 2019

Wśród wielu dolnośląskich ośrodków działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami sporą liczbę stanowią te, które skupiają się na potrzebach i wspieraniu dzieci. Wśród nich znajdują się Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa w Wierzbicach i Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Świebodzicach. Z okazji obchodów Dnia Dziecka właśnie w tych placówkach pojawiła się reprezentacja samorządu województwa dolnośląskiego z wicemarszałkiem Marcinem Krzyżanowskim na czele.


XIX Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych w Kamiennej Górze

Dodano: 30 maja 2019

W środę, 29 maja na Stadionie Miejskim w Kamiennej Górze przy ul Słowackiego odbył się XIX Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych. Organizatorami zawodów byli Klub Olimpiad Specjalnych “Podaj Rękę” Kamienna Góra działający przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze oraz Regionalny Oddział Olimpiad Specjalnych.


Konferencja “Tworzenie lokalnych programów opieki wytchnieniowej”

Dodano: 21 maja 2019

W imieniu Fundacji Imago oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zapraszamy do udziału w seminarium międzynarodowym poświęconym tematyce opieki wytchnieniowej, które odbędzie się 5 czerwca w godz 09:30 – 14:00 w hotelu Boutique przy ul. Kwiskiej 1/3 we Wrocławiu.


Piknik z Okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami

Dodano: 20 maja 2019

Praca, edukacja, niezależność - pod tymi hasłami w piątek 17 maja 2019 roku odbył się tuż obok Opery Wrocławskiej piknik zorganizowany z okazji obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami. Akcję zainicjowali Marcin Krzyżanowski - wicemarszałek województwa dolnośląskiego i Departament Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego wraz Pawłem Parusem, pełnomocnikiem marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami.


Dzień Godności - piknik pn. „Praca - Edukacja - Niezależność”

Dodano: 16 maja 2019

W piątek, 17 maja 2019 roku w godzinach 10:00 - 15:00 na parkingu Opery Wrocławskiej odbędzie się piknik pn. „Praca - Edukacja - Niezależność” organizowany z okazji obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego (Dolny Śląsk).


Warsztaty dla urzędników w ramach obchodów Dnia Godności

Dodano: 13 maja 2019

W piątek 10 maja w sali konferencyjnej przy ulicy Walońskiej odbyły się warsztaty dla pracowników urzędu w ramach wydarzenia “Dzień Godności - Praca, Edukacja, Niezależność”. Ich organizatorem był Departament Spraw Społecznych we współpracy z pełnomocnikiem marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami. Gospodarzem spotkania był Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska.


Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością w Świdnicy

Dodano: 9 maja 2019

W środę, 8 maja w Świdnicy obchodzony był Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością. Organizatorem uroczystości było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy. W obchodach brał udział m.in. Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami.


Drużyna Blind Football Śląsk Wrocław z Pucharem Polskim

Dodano: 7 maja 2019

Piłkarze z dysfunkcją wzroku reprezentujący drużynę Blind Football Śląsk Wrocław zdobyli Puchar Polski pokonując po rzutach karnych w finałowym meczu Wisłę Kraków. Decydująca faza turnieju odbyła się na terenie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczy nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu.


Dodano: 20 kwietnia 2019


W Kątach Wrocławskich powstały trzy placówki aktywizacyjne

Dodano: 15 kwietnia 2019

W piątek 12 kwietnia 2019 roku w Kątach Wrocławskich odbyła się uroczystość otwarcia powiatowego Centrum Usług Społecznych. Uczestniczyli w niej między innymi: Paweł Hreniak, wojewoda dolnośląski Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami i Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.


Wizyta pełnomocnika marszałka w ŚDS w Oleśnicy

Dodano: 28 marca 2019

Sytuacja osób z niepełnosprawnością intelektualną na Dolnym Śląsku oraz sposoby aktywizacji tej grupy były głównymi tematami poruszanymi na spotkaniu Pawła Parusa, pełnomocnika marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami z podopiecznymi i kadrą Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy.


4 mln zł na remonty obiektów rehabilitacyjnych

Dodano: 27 marca 2019

Osobom z niepełnosprawnościami na Dolnym Śląsku poprawią się warunki rehabilitacji i dostępność do obiektów jej służących. Wszystko dzięki środkom z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), którymi dysponuje zarząd województwa.


Spotkanie „Wojewódzkiej grupy na rzecz rozwoju usług wspierających niezależne życie”

Dodano: 26 marca 2019

W piątek 29 marca 2019 roku w sali konferencyjnej budynku urzędu marszałkowskiego (I piętro) przy ul. Walońskiej o godz. 11:00. odbędzie się drugie spotkanie „Wojewódzkiej grupy na rzecz rozwoju usług wspierających niezależne życie”.


Międzynarodowa konferencja pn. “Informatyzacja administracji publicznej względem osób wykluczonych społecznie i niepełnosprawnych”

Dodano: 8 marca 2019

W poniedziałek 4 marca na Uniwersytecie Wrocławskim odbyła się międzynarodowa konferencja pn. “Informatyzacja administracji publicznej względem osób wykluczonych społecznie i niepełnosprawnych”. Jej celem było przedstawienie praktycznych i prawnych aspektów związanych z otwarciem administracji publicznej wobec osób wykluczonych i niepełnosprawnych, w świetle nowych wyzwań technologicznych.


Dzień Kobiet

Dodano: 8 marca 2019

Z okazji Dnia Kobiet wraz Cezarym Przybylski, marszałkiem województwa dolnośląskiego życzymy wszystkim Paniom uśmiechu i kwiatów, nie tylko przy okazji święta ale każdego dnia w roku.


Posiedzenie Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 8 marca 2019

7 marca w urzędzie marszałkowskim odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Jednym z punktów spotkania był wybór przewodniczącego tegorocznej kadencji, którym został Piotr Kuźniak.


Spotkanie NGO'sów z przedstawicielami Fundacji KGHM Polska Miedź

Dodano: 5 marca 2019

Wydział Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego UMWD zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z Dolnego Śląska na spotkanie, w czasie którego, w jego pierwszej części, omówione zostaną nowe wzory ofert w otwartych konkursach ofert oraz w trybie pozakonkursowym (art. 19a). Prelekcję poprowadzi Pan Andrzej Stachowiak, doradca w Regionalnym Punkcie Doradczym.


Nowy odcinek Magazynu Dolnośląskiego TVP Wrocław

Dodano: 4 marca 2019

Zachęcam do obejrzenia najnowszego odcinka “Magazynu Dolnośląskiego” emitowanego w TVP Wrocław 3 marca 2019 roku. W tym odcinku wiele uwagi poświęcono konkursom dla organizacji pozarządowych, których celem jest aktywizacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami na Dolnym Śląsku.


Turystyka bez barier

Dodano: 4 marca 2019

Plejada polskich podróżników, smaki Dolnego Śląska, wystawcy, a także atrakcyjne konkursy i nagrody – to wszystko czekało na nas na wrocławskim stadionie w ramach Międzynarodowych Targów Turystyki i Czasu Wolnego. Imprezę otworzyli marszałek Cezary Przybylski oraz Michał Bobowiec, członek zarządu województwa. Wiele uwagi poświęcono turystyce dedykowanej osobom z niepełnosprawnościami.


Zaproszenie na konferencję dotyczącą dostępności informatycznej - 4 marca 2019

Dodano: 28 lutego 2019

Pracownia Badań nad Elektroniczną Administracją Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza osoby z niepełnosprawnościami oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji samorządowych na międzynarodową konferencję pn.”Informatyzacja administracji publicznej względem osób wykluczonych społecznie i niepełnosprawnych”.
Jej głównym celem jest przedstawienie praktycznych i prawnych aspektów związanych z otwarciem administracji publicznej wobec osób wykluczonych i niepełnosprawnych, w świetle nowych wyzwań technologicznych.
Termin: 4 marca 2019 r. godz. 14-18.
Miejsce: sala 2 bud. D, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Uniwersytecka 22/26, Wrocław.
Rozpoczęcie konferencji i uroczyste otwarcie przez dziekana Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego – 14:00-14:15.


Regionalny Punkt Doradczy dla organizacji pozarządowych

Dodano: 27 lutego 2019

W związku z trwającym naborem ofert do konkursów przypominamy że strukturach urzędu marszałkowskiego działa Regionalny Punkt Doradczy dla organizacji pozarządowych
ul. Walońska 3–5 (pok. 701A), 50–413 Wrocław
tel. 71 770 41 92
Punkt jest czynny w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach 9-14
kontakt: doradztwo_ngo@umwd.pl
Doradcą w Regionalnym Punkcie Doradczym dla organizacji pozarządowych jest p. Andrzej Stachowiak.
Polecamy wcześniejszy kontakt w kwestii umówienia się!


Spotkanie z przedstawicielami Zakładów Aktywności Zawodowej

Dodano: 26 lutego 2019

25 lutego z inicjatywy Marcina Krzyżanowskiego, wicemarszałka Dolnego Śląska odbyło się spotkanie przedstawicieli Zakładów Aktywności Zawodowej i organizacji aspirujących do założenia tego typu placówek z reprezentacją samorządu województwa dolnośląskiego.


W piątek rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Turystyczne

Dodano: 26 lutego 2019

Cezary Przybylski, marszałek Dolnego Śląska oraz Michał Bobowiec, członek zarządu województwa zapraszają już w najbliższy piątek, 1 marca na Stadion Wrocław, gdzie rozpoczną się Międzynarodowe Targi Turystyczne. O godz. 10:30 oficjalne otwarcie przez marszałka województwa dolnośląskiego.


Spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych w sprawie konkursu

Dodano: 26 lutego 2019

W piątek 22 lutego w sali konferencyjnej urzędu marszałkowskiego przy ul. Dobrzyńskiej odbyło się spotkanie informacyjne dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, które zamierzają złożyć oferty w ramach konkursu dotyczącego aktywizacji społeczno-zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Pojawiło się na nim ponad 60 osób.


Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych

Dodano: 26 lutego 2019

Zarząd Województwa Dolnośląskiego dnia 26 lutego 2019 r. przyjął uchwałę w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych dotyczącej ich rehabilitacji zawodowej i społecznej w 2019 r.


Spotkanie wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego z przedstawicielami ZAZ-ów

Dodano: 20 lutego 2019

Z inicjatywy wicemarszałka województwa dolnośląskiego Marcina Krzyżanowskiego w poniedziałek 25 lutego 2019 r. o godz. 14:00 w sali konferencyjnej pok. 122 (I piętro) przy ul. Walońskiej 3-5 we Wrocławiu odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Zakładów Aktywności Zawodowej.


Zajęcia z szermierki i spotkanie z medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w Rio De Janeiro Jackiem Gaworskim

Dodano: 19 lutego 2019

W imieniu Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław serdecznie zapraszam na zajęcia z szermierki i spotkanie z medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w Rio De Janeiro Jackiem Gaworskim. Wydarzenie odbędzie się 24.02.2019 r. o 11:00 w Hali Szermierki (w budynku Hali Wielofunkcyjnej AWF Wrocław) w ramach programu #TeamMCS.


Spotkanie informacyjne dot. ogłoszonego konkursu z zakresu działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami

Dodano: 14 lutego 2019

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie informacyjne dotyczące ogłoszonego konkursu z zakresu działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami, finansowanego ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.


Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 12 lutego 2019

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych dotyczącej ich rehabilitacji zawodowej i społecznej w 2019 r.


Podsumowanie spotkania konsultacyjnego dla organizacji pozarządowych

Dodano: 30 stycznia 2019

W piątek, 25 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego odbyło się zapowiadane na naszych portalach spotkanie konsultacyjne z przedstawicielami organizacji pozarządowych i środowiska osób z niepełnosprawnościami. Gospodarzem wydarzenia, w którym uczestniczyło ponad sto osób był Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska.


Blisko milion złotych na wsparcie osób niepełnosprawnych

Dodano: 25 stycznia 2019

Samorząd województwa niebawem ogłosi konkurs dla organizacji pozarządowych, które działają na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Dziś wicemarszałek Marcin Krzyżanowski podsumował konsultacje z przedstawicielami NGO. W sumie z budżetu województwa dolnośląskiego na te zadania zostanie przeznaczony prawie milion zł.


Spotkanie pełnomocnika marszałka z wójtem gminy Długołęka

Dodano: 17 stycznia 2019

Sytuacja osób z niepełnosprawnością mieszkających w gminie Długołęka oraz wspieranie aktywizacji tej grupy społecznej były głównymi tematami poruszanymi podczas spotkania pełnomocnika marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami Pawła Parusa z wójtem gminy Wojciechem Błońskim.


Samorząd Dolnego Śląska walczy z wykluczeniem społecznym

Dodano: 17 stycznia 2019

Zarząd Województwa Dolnośląskiego wspiera działania związane z integracją społeczną oraz aktywizacją społeczeństwa obywatelskiego. W tym roku powalczyć można o niemal pół miliona złotych, to o 390 tys. złotych więcej niż w roku ubiegłym. Dziś wicemarszałek Marcin Krzyżanowski zachęcał organizacje pozarządowe do składania wniosków o dotacje.


Zaproszenie dla przedstawicieli dolnośląskich organizacji pozarządowych

Dodano: 15 stycznia 2019

Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie. Jego celem będą konsultacje w sprawie zadań, na które zostanie ogłoszony konkurs ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych dotyczącej ich rehabilitacji zawodowej i społecznej w 2019 r.


Wystartował projekt Zintegrowani!

Dodano: 14 stycznia 2019

Samorząd województwa wspiera osoby niepełnosprawne. Właśnie ruszył projekt Zintegrowani, który ma na celu wspieranie i ograniczenie wykluczenia społecznego oraz ubóstwa podopiecznych ośrodków szkolno-wychowawczych na Dolnym Śląsku. Projekt będzie realizowany w 12 ośrodkach na obszarze całego województwa. Całkowita jego wartość to 13,65 mln zł.


Konsultacje zadań konkursowych w 2019 roku

Dodano: 10 stycznia 2019

W związku z planowanym konkursem dotyczącym realizacji zadań publicznych z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych dotyczącej ich rehabilitacji zawodowej i społecznej w 2019 roku zwracamy się do przedstawicieli organizacji pozarządowych z prośbą o propozycje tych zadań.


Uzupełnienie składu Wojewódzkiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 10 stycznia 2019

Marszałek Województwa Dolnośląskiego w celu uzupełnienia składu Rady informujeo możliwości zgłaszania przez wojewodę, organizacje pozarządowe, fundacje oraz jednostki samorządu terytorialnego (powiaty i gminy), działające na terenie województwa dolnośląskiego kandydatów na członka Wojewódzkiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych.


Wizyta wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego w Mikoszowie

Dodano: 9 stycznia 2019

Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska odwiedził we wtorek 8 stycznia Stowarzyszenie Świętego Celestyna w Mikoszowie. Towarzyszył mu Jerzy Komorowski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych.


Kolejne sukcesy sportowców niesłyszących Świtu

Dodano: 8 stycznia 2019

Pod koniec grudnia 2018 roku w Kluszkowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Celami imprezy były m.in.: popularyzacja narciarstwa wśród niesłyszących, wyłonienie najlepszych zawodników w kraju oraz nabór utalentowanych sportowców do kadry narodowej reprezentacji.


3. spotkanie wrocławskiej grupy branżowej

Dodano: 7 stycznia 2019

Przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz instytucji samorządowych działających na rzecz mieszkańców Wrocławia zapraszamy na 3. spotkanie wrocławskiej grupy branżowej do spraw osób z niepełnosprawnościami oraz dostępności przestrzeni publicznej i usług.
Termin: 22 stycznia 2019r., godz. 10:00-12:00. Miejsce: Sensor, ul. Zachodnia 1.
Cel: dyskusja, postulaty i rekomendacje w zakresie dostępności przestrzeni publicznej Wrocławia dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.
Spotkanie odbędzie się w miejscu dostępnym dla osób z niepełnosprawnościami. W razie potrzeby oferujemy wsparcie asystentów lub tłumaczenie w PJM.
Zgłoszenia udziału w spotkaniu oraz zapotrzebowanie na asystentów i tłumacza PJM proszę przesyłać na adres: j.rejmer@eudajmonia.pl do 20.01.2019r.


Kontakt

Osoby zainteresowane spotkaniem z Pawłem Parusem proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy.

  • Adres

    Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
    ul. Wybrzeże Słowackiego 12-14
    Pokój 004 (parter)
    50-411 Wrocław, Dolny Śląsk