A A+ A++ K K K K

AKTUALNOŚCI

Dodano: 21 grudnia 2018


Uroczysta gala podsumowująca projekt “Razem z pełni sprawni 2018”

Dodano: 19 grudnia 2018

W poniedziałek 17 grudnia w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt “Razem z pełni sprawni 2018”, który był realizowany przez Fundację Promyk Słońca.


2.spotkanie grupy branżowej ds osób z niepełnosprawnościami i dostępności

Dodano: 13 grudnia 2018

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji i jednostek samorządowych na 2. spotkanie grupy branżowej ds osób z niepełnosprawnościami i dostępności przestrzeni publicznej i usług. Szczegóły spotkania w załączniku.


Piotr Pawłowski i „Integracja” laureatami Nagrody im. dr Macieja Lisa

Dodano: 20 listopada 2018

Nieodżałowany Piotr Pawłowski i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji zostali odznaczeni Nagrodą Rzecznika Praw Obywatelskich im. dr Macieja Lisa w roku 2018. Uroczystość odbyła się w Ewangelickim Centrum Diakonii i Edukacji im. dr. Marcina Lutra w rocznicę urodzin dr Macieja Lisa – wybitnego prawnika, nauczyciela akademickiego i działacza społecznego.


25-lecie Stowarzyszenia OSTOJA

Dodano: 18 października 2018

W piątek 12 października w Centrum Kultury Agora przy ul. Serbskiej we Wrocławiu odbyła się jubileuszowa Gala 25-lecia Stowarzyszenia „OSTOJA”. Była ona okazją do wspomnień, podziękowań i przyjmowania gratulacji od znakomitych gości, którzy licznie pojawili się na urodzinach Ostoi.


Za nami III Dolnośląski Konwent Organizacji i Środowisk Osób z Niepełnosprawnościami

Dodano: 16 października 2018

Ponad 100 uczestników pojawiło się na III Dolnośląskim Konwencie Regionalnym Organizacji i Środowisk Osób z Niepełnosprawnościami. To ogromny sukces grupy osób, organizacji i instytucji, które włączyły się w organizację tego przedsięwzięcia. 11 października 2018 roku Sektor 3 przy ul. Legnickiej we Wrocławiu wypełnił się osobami chcącymi podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi funkcjonowania osób niepełnosprawnych i problemów, z jakimi mierzą się każdego dnia.


Zgłoś zamiar głosowania korespondencyjnego

Dodano: 1 października 2018

Masz orzeczony znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności? Nie możesz głosować w lokalu wyborczym? Zgłoś zamiar głosowania korespondencyjnego. Dzięki temu zagłosujesz z domu lub z innego miejsca, w którym przebywasz — pakiet wyborczy otrzymasz pocztą. Sprawdź, jak to zrobić.


Dolnośląski Klucz Sukcesu dla Stowarzyszenia KKN

Dodano: 27 września 2018

27 września 2018 roku w Centrum Nauki i Sztuki "Stara Kopalnia" w Wałbrzychu odbyła się uroczystość wręczenia Dolnośląskich Kluczy Sukcesu. Podczas XXII edycji konkursu kapituła pod przewodnictwem dr Bogdana Cybulskiego nagrodziła kilka wybitnych postaci i instytucji z Dolnego Śląska.


Możemy naprawdę zmienić poziom naszego życia - WBO

Dodano: 26 września 2018

Ruszyła kolejna edycja Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Na długiej liście projektów są też takie, które po realizacji mogą znacznie ułatwić życie osób z niepełnosprawnościami we Wrocławiu. Dlatego też chciałbym Was zachęcić do oddania głosów na inicjatywy, które w odczuciu zarządu KKN mogą się przyczynić do zwiększenia komfortu naszego życia.


Zaproszenie do udziału w Konwencie

Dodano: 25 września 2018

Już po raz trzeci organizowany jest Dolnośląski Regionalny Konwent Organizacji i Środowisk Osób z Niepełnosprawnościami. Konwent będzie jednym z kilku tego typu wydarzeń, jakie w najbliższych tygodniach odbędą się w różnych miastach w Polsce. Spotkania i dyskusje regionalne poprzedzają ogólnopolski IV Kongres Osób z Niepełnosprawnościami w Warszawie.


Finał V edycji GaleriON-u

Dodano: 20 września 2018

Kilkaset osób z niepełnosprawnościami z całego Dolnego Śląska wzięło udział w V edycji Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych GaleriON 2018, zorganizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Integracji i Aktywności Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej MOTYL. W tym roku finał składał się z dwóch imprez. Pierwsza, plenerowa odbyła się 16 września w Kamiennej Górze. Dzień później artyści przenieśli się do Jawora, gdzie w kościele Pokoju podczas uroczystego koncertu zachwycili zgromadzonych widzów niezwykłym wykonaniem i aranżacją znanych polskich utworów.


Podziękowania od podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach

Dodano: 14 września 2018

Akcja zbierania darów dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach dobiegła końca. W środę, 12 września spod urzędu marszałkowskiego do Świebodzic ruszył załadowany samochód, który przewiózł potrzebne do funkcjonowania placówki przedmioty: pampersy, środki czystości, zabawki i ubrania.


Zapraszamy na finał GaleriON 2018

Dodano: 13 września 2018

Marszałek Dolnego Śląska - Cezary Przybylski, członek zarządu województwa dolnośląskiego - Tadeusz Samborski oraz Stowarzyszenie na Rzecz Integracji i Aktywności Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej MOTYL serdecznie zapraszają na finał V edycji Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych GaleriON 2018.


PZPN zaprasza osoby z niepełnosprawnościami na mecze reprezentacji

Dodano: 10 września 2018

Na stadionie przy ulicy Oporowskiej we Wrocławiu odbył się briefing prasowy dotyczący współpracy pomiędzy: Polskim Związkiem Piłki Nożnej, Federacją Kibiców Niepełnosprawnych i Fundacją Katarynka. Jej celem jest zwiększenie dostępności piłki nożnej dla osób z różnorakimi niepełnosprawnościami. Efektem tej współpracy jest wprowadzenie systemu sprzedaży biletów Easy Access oraz komentarza audiodeskrypcyjnego dla osób niewidomych podczas wszystkich meczów reprezentacji.


Druga edycja zawodów sportowych "Żyję zdrowo na sportowo" w Chojnowie

Dodano: 30 sierpnia 2018

24 sierpnia 2018 roku w w Chojnowie odbyła druga edycja zawodów sportowych "Żyję zdrowo na sportowo". W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego: Wanda Gołębiowska, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Bogusława Kulińska, z-ca dyrektora Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych.


Miliczanie kochają sport

Dodano: 24 sierpnia 2018

Sport jest jedną z najlepszych dróg do aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Przekonują o tym m.in. działania Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, które realizuje obecnie dwa projekty związane z aktywnością sportową.


Niezwykły piknik integracyjny

Dodano: 9 sierpnia 2018

W sobotę, 4 sierpnia 2018 roku w gościnnych progach Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach odbył się piknik integracyjny dla osób niepełnosprawnych z powiatu wałbrzyskiego i ich asystentów pracujących w ramach projektu „Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska”.


Spotkanie asystentów osób niepełnosprawnych w Wałbrzychu

Dodano: 6 lipca 2018

4 lipca 2018 roku w gościnnej siedzibie Zakładu Aktywności Zawodowej “Nadzieja” w Wałbrzychu odbyło się spotkanie asystentów osób niepełnosprawnych pracujących w ramach projektu „Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska”.


Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Pneumatycznym zakończone

Dodano: 18 czerwca 2018

W dniach 15-16 czerwca 2018 roku na strzelnicy Śląska Wrocław odbywały się Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Pneumatycznym w dwóch postawach. W organizację imprezy aktywnie włączył się m.in. samorząd województwa dolnośląskiego, który ufundował nagrody dla medalistów i uczestników mistrzostw. W zawodach wzięło udział ponad 40 zawodniczek i zawodników z całej Polski.


XVIII Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

Dodano: 13 czerwca 2018

Związek Kultury Fizycznej “Olimp” w Warszawie i Dolnośląski Klub Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących “Sudety” w Kłodzku są organizatorami Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Pneumatycznym w dwóch postawach. Zawody odbędą się w dniach 15-16 czerwca 2018 roku na strzelnicy Śląska przy ulicy Świątnickiej 38 we Wrocławiu.


XVIII Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

Dodano: 11 czerwca 2018

6 czerwca 2018 roku na stadionie lekkoatletycznym w Kamiennej Górze odbył się XVIII Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych. Sportowców oklaskiwała z trybun reprezentująca samorząd województwa dolnośląskiego Bogusława Kulińska, z-ca dyrektora Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych.


O niepełnosprawności podczas Kongresu Wrocławskich Organizacji Pozarządowych

Dodano: 7 czerwca 2018

Niemal 400 osób i około 150 organizacji pozarządowych z Wrocławia zebrało się w Centrum Sektor 3 przy ul. Legnickiej na II Kongresie Wrocławskich Organizacji Pozarządowych. Nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Kongres wraz z Rafałem Dutkiewiczem, prezydentem Wrocławia otwierał Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego.


Zachęcamy do udziału w Galerionie 2018 - przeglądzie twórczości osób z niepełnosprawnościami

Dodano: 7 czerwca 2018

Do 15 czerwca 2018 roku można zgłaszać prace plastyczne i literackie, fotografie, prezentacje muzyczne czy małe formy teatralne do V Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych Galerion 2018.


Antoni Piechniczek i Władysław Żmuda spotkali się we Wrocławiu z kibicami niepełnosprawnymi

Dodano: 6 czerwca 2018

We wtorek, 5 czerwca przy ul. Szewskiej w ramach grupy wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami i ich najbliższego otoczenia prowadzonej przez Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych, odbyło się niezwykłe spotkanie, którego gośćmi byli wybitni trenerzy: Antoni Piechniczek - legendarny trener reprezentacji Polski, z którą zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w Hiszpanii oraz Władysław Żmuda - trener Śląska Wrocław, zdobywca mistrzostwa Polski w 1977 roku.


Inauguracja projektu “Razem w pełni sprawni”

Dodano: 4 czerwca 2018

Warsztaty dla nauczycieli rozpoczęły tegoroczną edycję projektu “Razem w pełni sprawny” realizowanego przez Fundację Promyk Słońca, a współfinansowanego przez województwo dolnośląskie.


Kursy zawodowe dla studentów z niepełnosprawnościami ostatniego roku i absolwentów wyższych uczelni

Dodano: 23 maja 2018

Niepracujących studentów z niepełnosprawnościami ostatniego roku i absolwentów wyższych uczelni zachęcamy do skorzystania z niezwykłej oferty sfinansowania kursu zawodowego. To Ty wybierzesz, na jaki chcesz kurs chcesz się wybrać!!!


Rekord na Stadionie Wrocław

Dodano: 14 maja 2018

1074 kibiców z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami oglądało 12 maja 2018 roku z trybun Stadionu Wrocław mecz Śląska z Piastem Gliwice. To nowy rekord świata! Do akcji włączyły się organizacje pozarządowe i instytucje zrzeszające osoby z niepełnosprawnościami z całego Dolnego Śląska.


Ruszyła rekrutacja do projektu "Razem w pełni sprawni"

Dodano: 11 maja 2018

Fundacja Promyk Słońca rozpoczęła rekrutację do nowej edycji "Razem w pełni sprawni". Celem projektu jest uwrażliwienie uczniów na obecność i potrzeby osób z niepełnosprawnością. W tym roku działania projektowe dotrą do 17 dolnośląskich szkół.


Zapraszamy do udziału w akcji NA TROPIE DOSTĘPNEGO MIASTA

Dodano: 7 maja 2018

Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich wraz z naszymi partnerami w projekcie SAMO-Dzielni: Gminą Wrocław i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wrocławiu, serdecznie zapraszamy do udziału w akcji NA TROPIE DOSTĘPNEGO MIASTA.


Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Koszykówce Kobiet

Dodano: 30 kwietnia 2018

W dniach 27 – 29 kwietnia 2018 r. w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Koszykówce Kobiet, zorganizowane przez Łódzki Klub Sportowy Głuchych i Polski Związek Sportu Niesłyszących.


Inauguracja programu Dostępność plus i komentarz pełnomocnika marszałka ds. osób niepełnosprawnych.

Dodano: 25 kwietnia 2018

W poniedziałek, 23 kwietnia 2018 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się konferencja inaugurująca program Dostępność plus, której przewodniczył premier Mateusz Morawiecki.


Koncert charytatywny Moniki Kuszyńskiej w Miliczu

Dodano: 16 kwietnia 2018

13 kwietnia 2018 roku w Miliczu odbył się koncert charytatywny Moniki Kuszyńskiej. Jego organizatorem było Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.


Konferencja dotycząca audiodeskrypcji i tworzenia napisów

Dodano: 5 kwietnia 2018

5 kwietnia 2018 roku w Centrum Kultury Wrocław-Zachód odbyła się konferencja dotycząca międzynarodowego projektu „CASTLE. Nowe możliwości zatrudnienia oraz tworzenia biznesu w sektorze audiodeskrypcji i tworzenia napisów - w ramach Ersmus".


DZIEŃ OTWARTY w Warsztacie Terapii Zajęciowej

Dodano: 4 kwietnia 2018

W imieniu Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami OSTOJA zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY w Warsztacie Terapii Zajęciowej.
Zapraszamy 21 kwietnia, godz 10-13 na ul. Litomską 10 we Wrocławiu.


 


Profesor Marek Woźniewski uhonorowany

Dodano: 16 marca 2018

Wybitny naukowiec, szanowany i lubiany nauczyciel akademicki, pasjonat i zaangażowany społecznik prof. dr hab. Marek Woźniewski został uhonorowany tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.


Film autorstwa Piotra i Kacpra Krzemińskich promujący BOCCIĘ W POLSCE!

Dodano: 20 lutego 2018

Cisi Pracownicy Krzyża i Polski Związek Bocci zapraszają do obejrzenia filmu autorstwa Piotra i Kacpra Krzemińskich (http://www.focusfilm.pro) promującego BOCCIĘ W POLSCE. Film: https://youtu.be/hrfq4Eur48E.

Kontakt

Osoby zainteresowane spotkaniem z Pawłem Parusem proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy.

  • Adres

    Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
    ul. Wybrzeże Słowackiego 12-14
    Pokój 004 (parter)
    50-411 Wrocław, Dolny Śląsk