A A+ A++ K K K K

AKTUALNOŚCI


 

Konkurs "Człowiek bez barier"

Dodano: 5 grudnia 2017

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się wczoraj gala jubileuszowej edycji konkursu „Człowiek bez barier 2017”. W uroczystości udział wzięła małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda...


XI edycja Dolnośląskiego Turnieju Piłkarskiego dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "Turgol"

Dodano: 10 października 2017

Za nami XI edycja Dolnośląskiego Turnieju Piłkarskiego dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "Turgol" zorganizowanego przez stowarzyszenie Ostoja. W tym roku zwyciężyła ekipa "Piłkarski Tryb Życia" z Milicza. Drużyna związana z KKN Milicz i Milickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych trofeum zadedykowała Pawłowi Parusowi, który od kilku miesięcy przebywa w szpitalu. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i gorąco zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

 


 


Droga Krzyżowa dla Chorych i Niepełnosprawnych

Dodano: 3 kwietnia 2017

W piątek we wrocławskiej katedrze odprawiona została Droga Krzyżowa dla Chorych i Niepełnosprawnych. Jak co roku, nabożeństwu przewodniczył Arcybiskup Józef Kupny, metropolita wrocławski.


Gala konkursu Eko Moda

Dodano: 30 marca 2017

W auli Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra przy ul. Wejherowskiej 28 we Wrocławiu odbyła się wczoraj gala konkursu "Eko Moda". Był on skierowany do osób z niepełnosprawnością intelektualną będących uczniami Gimnazjów Specjalnych oraz Szkół Przysposabiających do Pracy z terenu Dolnego Śląska.


Droga Krzyżowa dla Osób Chorych i Niepełnosprawnych

Dodano: 28 marca 2017

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza na nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla Osób Chorych i Niepełnosprawnych, które poprowadzi ks. Arcybiskup Józef Kupny. Odbędzie się ono w piątek 31 marca 2017 roku o godzinie 14-tej w katedrze św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu.
Szczegóły na stronie: http://www.wroclaw-effatha.pl/index.php?m=akt&akcja=szczegoly&id=1088&strona=1&akt_typ=1.


Wizyta przedstawicieli urzędu marszałkowskiego w Czernicy

Dodano: 22 marca 2017

Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie informacyjne dotyczące projektu „Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska”. W Urzędzie Gminy Czarnicy pojawili się przedstawiciele urzędu marszałkowskiego - Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Bogusława Kulińska, zastępca Dyrektora Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych oraz koordynatorka z Fundacji Promyk Słońca - Aleksandra Bojo.


Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Dodano: 20 marca 2017

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES.
Nabór wniosków trwa do 9 kwietnia br. Wszelkie informacje dostępne są na stronie: www.dla-dzieci.spes.org.pl
Wnioski przyjmowane są wyłącznie w postaci elektronicznej. Można je znaleźć na stronie: https://www.spes.org.pl/stypendium-wniosek bazy danych.


 


Międzynarodowa Konferencja Naukowa Zdrowie i Style Życia pt. "Styl życia jako istotny element systemu ochrony zdrowia – ujęcie medyczne, prawne i społeczno-ekonomiczne"

Dodano: 28 lutego 2017

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomiini Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na Międzynarodową Konferencję Naukową pt. "Styl życia jako istotny element systemu ochrony zdrowia – ujęcie medyczne, prawne i społeczno-ekonomiczne"

Głównym celem konferencji jest aktywizacja środowiska naukowego, samorządowego i biznesowego na rzecz promowania zdrowego stylu życia. Założeniem organizatorów jest upowszechnianie najnowszych wyników badań dotyczących zdrowia i stylu życia. Identyfikacja i prezentacja podstawowych aspektów prawnych, medycznych, ekonomicznych i społecznych w zakresie zdrowia ułatwi wypracowanie modelu zdrowego stylu życia w polskich gospodarstwach domowych, a w przyszłości może przyczynić się do zmniejszenia wśród nich zachorowalności na choroby cywilizacyjne. W trakcie konferencji przedstawiona zostanie tematyka m.in. z zakresu: praw pacjenta do usług medycznych, diagnostyki chorób, leczenia i profilaktyki, wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie.

Na konferencję zapraszamy przedstawicieli środowisk naukowych, akademickich, reprezentantów praktyki gospodarczej i środowiska biznesu, którzy zajmują się problematyką zdrowego stylu życia.

Konferencja odbędzie się 11-12 maja 2017 r.
Miejsce: Uniwersytet Wrocławski, ul. Uniwersytecka 7-10, sala 2D.


Zaproszenie na spotkanie informacyjne - powiat wrocławski

Dodano: 23 lutego 2017

Fundacja „Promyk Słońca” oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zapraszają mieszkańców powiatu wrocławskiego do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym projektu pn. „Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska”.

Spotkanie odbędzie się w piątek 24 lutego 2017 r, o godzinie 13:00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego (ul. Walońska 3-5, dawny budynek Fortum, Wrocław).

Do uczestnictwa w spotkaniu zachęcamy w szczególności:
- kandydatów na asystentów osób niepełnosprawnych;
- osoby z niepełnosprawnością (posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym), zamieszkałe w powiecie wrocławskim, chcące skorzystać ze wsparcia asystenckiego lub ich rodziny.


Wizyta pełnomocnika marszałka w Wołowie

Dodano: 22 lutego 2017

Z wizytą do Wołowa udał się wczoraj Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Organizatorem spotkania dot. projektu "Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska” było Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Wołowie.


Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław 2017

Dodano: 22 lutego 2017

Już w najbliższy weekend, 24 lutego rozpoczyna się najważniejsze wydarzenie targowe w regionie i jedno z największych w Polsce - Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu, których współorganizatorem jest Województwo Dolnośląskie. Jak co roku Targi goszczą w Hali Ludowej. Trwająca trzy dni impreza gromadzi tysiące ludzi zainteresowanych szeroko pojętą turystyką. Nie zabraknie zagadnień związanych z turystyką bez barier!
Uwaga!!! Organizator zapewnia dla wszystkich osób niepełnosprawnych z opiekunami wstęp wolny!
Panel poświęcony turystyce osób niepełnosprawnych odbędzie się w piątek,24 lutego o godz. 12:00.
Zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne i ich bliskich do licznego uczestnictwa w piątkowym panelu!!!


Ruszył projekt "Powiatowe Centrum Asystentury"

Dodano: 21 lutego 2017

Ruszył projekt "Powiatowe Centrum Asystentury" skierowany do mieszkańców Powiatu Wrocławskiego (miasto i gmina Kąty Wrocławskie, miasto i gmina Siechnice, miasto i gmina Sobótka, gmina Długołęka, gmina Czernica, gmina Żórawina, gmina Kobierzyce). Właśnie rozpoczynamy rekrutację dla kandydatów chętnych do pełnienia roli asystenta lub trenera aktywności osób z niepełnosprawnością.
Projekt jest realizowany przez Fundację Eudajmonia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Więcej informacji: http://www.eudajmonia.pl/index.php?p=new&idg=mg,2&id=265.


Spotkanie informacyjne w Wałbrzychu dotyczące projektu: "Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska"

Dodano: 16 lutego 2017

Mieszkańców Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego, zainteresowanych pracą w charakterze asystenta albo potrzebujących wsparcia asystentów zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 20 lutego o godzinie 12.00 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu, przy ulicy Palisadowej 48.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska”, realizowanego przez Fundację „Promyk Słońca” w partnerstwie z Samorządem Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

W związku z rozpoczęciem naboru na stanowisko asystenta osoby niepełnosprawnej, w trakcie spotkania również będzie można otrzymać pomoc w wypełnieniu formularza rekrutacyjnego.

Formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie https://www.promykslonca.pl/projekty/informacje-biece/23-informacje-biece/1390-spotkanie-informacyjne-walbrzych) bardzo prosimy przesyłać na adres bank.asystentow@promykslonca.pl.

Więcej informacji na stronie partnera: Fundacja „Promyk Słońca”, tel. 71 7950 951, https://www.promykslonca.pl/projekty/projekty-trwajce/1370-uslugi-asystenckie-w-powiatach-woj-dolnoslaskiego.

Uprzejmie proszę o rozpowszechnienie informacji na stronach Państwa organizacji.


Ruszył projekt dot. usług asystenckich

Dodano: 16 lutego 2017

We wtorek, 14 lutego w Ośrodku Kibice Razem Miedzi w Legnicy odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące projektu "Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska”, realizowanego w partnerstwie przez Fundację „Promyk Słońca” i Samorząd Województwa Dolnośląskiego.


Spotkanie informacyjne dotyczące projektu: "Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska"

Dodano: 13 lutego 2017

Kandydatów na asystentów osób niepełnosprawnych oraz osoby niepełnosprawne mieszkające na co dzień w Legnicy serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące projektu: "Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska", które odbędzie się we wtorek 14 lutego 2017 o godz. 16:30 w siedzibie Ośrodka Kibice-Razem w Legnicy (ul. Wrocławska 93/2).


Wizytacja dolnośląskich ośrodków rehabilitacyjnych

Dodano: 9 lutego 2017

Kolejne dolnośląskie ośrodki, w których organizowane są turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych odwiedzili pracownicy Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych - Bogusława Kulińska, z-ca dyrektora wydziału oraz Zbigniew Ligus, główny specjalista.


Projekt „Razem w pełni Sprawni”

Dodano: 6 lutego 2017

Realizacja zadań dotyczących wsparcia środowiska osób niepełnosprawnych ma szczególny wymiar wtedy, gdy działania te mają charakter ciągły lub choćby długofalowy. Tak jest z projektem "Razem W Pełni Sprawni" prowadzonym od wielu lat przez Fundację Promyk Słońca. W ramach tego zadania miałem zaszczyt w dobrym towarzystwie odwiedzić już niemal 100 szkół w naszym województwie, w których podczas warsztatów wykuwaliśmy kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych. Często ten nasz tour porównywaliśmy do trasy koncertowej, gdyż w sumie przejechaliśmy dziesiątki tysięcy kilometrów. Czy było warto? Na pewno!!! Jestem przekonany, że te spotkania zaprocentują w przyszłości bardziej otwartym i wrażliwym społeczeństwem. Mającym świadomość, że osoby niepełnosprawne także mają prawo do szczęścia, miłości, realizacji pasji i marzeń. Warto o tym mówić. Nieustannie!
Warto też wrócić wspomnieniami do ubiegłorocznej edycji projektu „Razem w pełni Sprawni”, zakończonego grudniową galą filmową, podczas której nagrodzono dzieła uczniów, przedstawiające ich wizje przełamywania barier. Zachęcam do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia.


Dolnośląska Gala Sportu za nami! Czterech sportowców niepełnosprawnych w pierwszej 10-tce!!!

Dodano: 1 lutego 2017

Znamy najlepszych sportowców i trenerów na Dolnym Śląsku w 2016 roku! W poniedziałkowy wieczór w Narodowym Forum Muzyki odbyła się Dolnośląska Gala Sportu, podczas której poznaliśmy laureatów 64. Plebiscytu „Gazety Wrocławskiej” na Najlepszego Sportowca i Trenera minionego roku.


Wizyta pełnomocnika marszałka ds. osób niepełnosprawnych w Zagrodnie

Dodano: 23 stycznia 2017

Kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych oraz zachęcanie do integracji i tolerancji były celem spotkania Pawła Parusa - pełnomocnika marszałka ds. osób niepełnosprawnych z uczniami Gimnazjum w Zagrodnie.


Koncert noworoczny w Mikoszowie

Dodano: 20 stycznia 2017

W czwartek, 19 stycznia 2017 roku w siedzibie Stowarzyszenia św. Celestyna w Mikoszowie odbył się koncert noworoczny, podczas którego swoją twórczość zaprezentowali artyści skupieni wokół Społecznego Ogniska Muzycznego prowadzonego przez Małgorzatę de Haan.

Kontakt

Osoby zainteresowane spotkaniem z Pawłem Parusem proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy.

  • Adres

    Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
    ul. Wybrzeże Słowackiego 12-14
    Pokój 004 (parter)
    50-411 Wrocław, Dolny Śląsk