A A+ A++ K K K K

AKTUALNOŚCI

Przedświąteczne wizyty

Dodano: 22 grudnia 2015

Przedświąteczne wizyty w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Świebodzicach i Specjalnym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicach.

Wrocławska Wigilia

Dodano: 21 grudnia 2015

Wrocławska Wigilia to świetna okazja by podzielić się swoim dobrem z innymi. Upiecz ciasto i przekaż je potrzebującym we wtorek 22 grudnia od godz. 11:00 na Placu Nowy Targ. Szczegóły na stronie: http://wroclaw.caritas.pl/Wydarzenie/999/Wroclawska-Wigilia


Promocja dobrych praktyk na Dolnym Śląsku

Dodano: 11 grudnia 2015

Szanowne Organizacje Pozarządowe,
jeśli chcecie poinformować o jakimś istotnym wydarzeniu organizowanym na terenie Dolnego Śląska – koncercie, imprezie sportowo-rekreacyjnej, festiwalu, warsztatach, kampanii informacyjnej, wernisażu czy wystawie – dajcie nam znać. Wrzucimy to w kalendarz i powiadomimy grono naszych odbiorców.
Warto chwalić się swoją działalnością i informować o ciekawych pomysłach. Dzięki temu wspólnie powiększamy przestrzeń publiczną wolną od barier. Dobrymi praktykami trzeba się dzielić!


Wojewódzka Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 9 grudnia 2015

Na mocy Zarządzenia nr 110/2015 Marszałka Województwa Dolnośląskiego (w załączniku) z dnia 1 grudnia 2015 roku powołana została Wojewódzka Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych. Członkami tejże Rady zostali:


"Razem przyjemniej i bezpieczniej"

Dodano: 7 grudnia 2015

Dziś (tj. poniedziałek, 7 grudnia) Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Dzierżoniowie odwiedził Paweł Parus, aby otwarcie porozmawiać o niepełnosprawności, przełamując wszelkie stereotypy i bariery.


Złota Gala Dobrych Praktyk

Dodano: 7 grudnia 2015

W piątkowy wieczór (4 grudnia) w Muzeum Powozów w Galowicach odbyła się Złota Gala Dobrych Praktyk na rzecz osób niepełnosprawnych powiatu wrocławskiego.


Oferta pracy

Dodano: 3 grudnia 2015

"Hendson" Arkadiusz Chwaścik tel. 71 785 68 28 zatrudni osobę z pierwszą gr. inwalidztwa - praca zdalna w domu warunek- znajomość języka niemieckiego.


Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 3 grudnia 2015

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością wszystkim „solenizantom” pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia – determinacji w pokonywaniu codziennych trudności, pozytywnego nastawienia do otaczającego świata i kreatywności w tworzeniu przestrzeni wolnej od barier. Życzę Wam także, abyście zawsze sami decydowali o swoim losie w myśl idei „nic o nas bez nas”.


Spotkanie NGO'sów zainteresowanych realizacją usług asystenckich

Dodano: 1 grudnia 2015

23 listopada 2015 roku w siedzibie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie odbyło się spotkanie dotyczące jakości usług asystenckich świadczonych w projektach realizowanych w ramach regionalnych programów operacyjnych.


IV konferencja „Modern futbol a świat kibiców”

Dodano: 27 listopada 2015

Na Stadionie 50-411 Wrocław, na którym w kwietniu tego roku pobity został światowy rekord liczby osób z niepełnosprawnością na jednym meczu, odbyła się IV konferencja „Modern futbol a świat kibiców”.


USŁUGI ASYSTENTURY dedykowane osobom niepełnosprawnym

Dodano: 23 listopada 2015

Kwestii przerwy regeneracyjnej (asystentury) było poświęcone wczorajsze spotkanie zorganizowane przez Fundację IMAGO. Tym ciekawsze, że przybyli na nie goście z zagranicy: Duńczyk Thor Simony – instytucja samorządowa Granbohus, Niemiec Thomas Stoch – Czerwony Krzyż Wolfenbuttel oraz Norweżka Gunn Vignes – Urząd Gminy Sandnes.

Kontakt

Osoby zainteresowane spotkaniem z Pawłem Parusem proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy.

  • Adres

    Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
    ul. Wybrzeże Słowackiego 12-14
    Pokój 004 (parter)
    50-411 Wrocław, Dolny Śląsk