A A+ A++ K K K K

Wizyta wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego w Mikoszowie

Dodano: 8 stycznia 2019

Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska odwiedził we wtorek 8 stycznia Stowarzyszenie Świętego Celestyna w Mikoszowie. Towarzyszył mu Jerzy Komorowski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych. Spotkanie z władzami i pracownikami stowarzyszeniem była okazją do złożenia noworocznych życzeń oraz zapoznania się z infrastrukturą oraz charakterystyką ośrodka.

Stowarzyszenie Świętego Celestyna w Mikoszowie powstało w 1991 roku. Jego założycielkami są: mgr Anna Kobel, dr nauk med. Krystyna Kobel-Buys oraz mgr Małgorzata de Haan, które dzięki ogromnej wierze i zaangażowaniu oraz wsparciu wielu życzliwych ludzi stworzyły specjalistyczny ośrodek świadczący kompleksową pomoc dla osób z niepełnosprawnościami. Ciężkie czterokończynowe porażenie mózgowe, które dotknęło Krzysztofa Tuszyńskiego, syna Małgorzaty de Haan, stało się inspiracją i motorem do działania na rzecz niesienia pomocy również innym dzieciom i ich rodzicom borykającym się z podobnym cierpieniem, izolacją i różnorodnymi barierami związanymi z niepełnosprawnością. Osobiste doświadczenie związane z opieką nad osobami niepełnosprawnymi pozwoliło na stworzenie instytucji, w której zadbano o odpowiedni rozwój osób dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością od urodzenia do późnej starości. Przy ośrodku działa Zakład Aktywności Zawodowej.

- O potrzebach osób niepełnosprawnych najlepiej rozmawiać z ludźmi, którzy zajmują się tym profesjonalnie na co dzień. Dzisiaj miałem zaszczyt gościć w Mikoszowie, gdzie Stowarzyszenie Świętego Celestyna prowadzi specjalistyczny ośrodek świadczący kompleksową pomoc dla osób niepełnosprawnych. Omówiliśmy najważniejsze kwestie związane z działalnością stowarzyszenia oraz wskazaliśmy na dostępne formy współpracy. Dzisiejsze doświadczenia na pewno wykorzystam w dalszej pracy na rzecz osób niepełnosprawnych - powiedział Marcin Krzyżanowski.

Foto: Patrycja Kaźmierczak

Wizyta wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego w Mikoszowie

Wizyta wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego w Mikoszowie

Wizyta wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego w Mikoszowie

Kontakt

Osoby zainteresowane spotkaniem z Pawłem Parusem proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy.

  • Adres

    Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
    ul. Wybrzeże Słowackiego 12-14
    Pokój 406
    50-411 Wrocław, Dolny Śląsk