A A+ A++ K K K K

W Dobroszowie Oleśnickim powstał Warsztat Terapii Zajęciowej

Dodano: 29 września 2020

W piątek, 25 września miało miejsce uroczyste otwarcie Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Małkowicach z siedzibą w Dobroszowie Oleśnickim. W wydarzeniu oprócz władz powiatu wrocławskiego i gminy Długołęka uczestniczył Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

Otwarcie WTZ w Dobroszowie Oleśnickim - To pierwsza tego typu instytucja na terenie gminy Długołęka. Dzięki uruchomieniu warsztatu terapii zajęciowej niepełnosprawni mieszkańcy północno-wschodnich rejonów powiatu wrocławskiego będą mieli możliwość nauki pracy i zwiększenia aktywności. Gmina Długołęka przeznaczyła 450 000 zł na gruntowny remont budynku, który został przystosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami na poziomie parteru. 130 000 zł na wyposażenie WTZ-u dołożył powiat wrocławski.

- To bardzo ważne miejsce na mapie Dolnego Śląska, którego misją będzie aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców gminy Długołęka. Gratulacje dla władz powiatu wrocławskiego i gminy Długołęka - powiedział Paweł Parus.

- Podopieczni placówki to osoby z niepełnosprawnościami, niezdolne do podjęcia pracy, ale dzięki organizowanym codziennie zajęciom, otrzymują możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej. Stałym elementem dnia jest czas na rozwijanie swoich zainteresowań, wspólną zabawę, sport oraz uczestnictwo w życiu społecznym i kulturalnym - podsumował Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Pod białym dużym namiotem siedzą zebrani goście, przed nimi przemawia Pan w granatowym garniturze-za jego plecami rollup Caritasu.

W Dobroszowie Oleśnickim powstał Warsztat Terapii Zajęciowej

Trzech mężczyzn stoi przed ekranem projektora. Mężczyzna po lewej to prowadzący otwarcie, środkowy mężczyzna trzyma w rękach koszyk upominkowy, a mężczyzna po prawej trzyma w rękach prezent owinięty niebieską kokardą.

W Dobroszowie Oleśnickim powstał Warsztat Terapii Zajęciowej

Rozmowy w kuluarach. Z przodu  kobieta w sukience rozmawia z mężczyzna na wózku między stolikami, z tyłu widać czterech mężczyzn rozmawiających między sobą.

W Dobroszowie Oleśnickim powstał Warsztat Terapii Zajęciowej

Kontakt

Osoby zainteresowane Zaproszenie na spotkaniem z Pawłem Parusem proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy.

  • Adres

    Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
    ul. Wybrzeże Słowackiego 12-14
    Pokój 004 (parter)
    50-411 Wrocław, Dolny Śląsk