A A+ A++ K K K K

Turystyka bez barier

Dodano: 4 marca 2019

Plejada polskich podróżników, smaki Dolnego Śląska, wystawcy, a także atrakcyjne konkursy i nagrody – to wszystko czekało na nas na wrocławskim stadionie w ramach Międzynarodowych Targów Turystyki i Czasu Wolnego. Imprezę otworzyli marszałek Cezary Przybylski oraz Michał Bobowiec, członek zarządu województwa. Wiele uwagi poświęcono turystyce dedykowanej osobom z niepełnosprawnościami.

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego odbyły się od 1 do 3 marca. W programie oprócz Festiwalu Podróżników, podczas którego goście przenieśli nas w najdalsze zakątki świata, mogliśmy przejść się szlakiem kulinarnym „Smaki Dolnego Śląska” i skosztować naszych regionalnych specjałów. Gotowali na żywo najlepsi – finaliści MasterChefa!

Sporo było także o turystyce dla osób z niepełnosprawnościami. Tuż po rozpoczęciu w panelu dyskusyjnym wzięli udział m.in.: Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami i Bogusława Kulińska, z-ca dyrektora Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Stanisław Francuz ze Stowarzyszenia Progres zaprezentował swój najnowszy przewodnik “Dolny Śląsk bez barier”, w którym opisanych jest 150 dostępnych tras turystycznych dla osób z niepełnosprawnościami. Wydawnictwo było finansowane ze środków PFRON będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

- Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego to wydarzenie, które w ubiegłym zostało wyróżnione odznaczeniem ministerialnym, odznaką honorową „Za zasługi dla turystyki”. Jestem dumny, że od tylu lat możemy wspierać promocję nie tylko naszego regionu, ale również naszego kraju – podkreśla marszałek Cezary Przybylski.

Tegoroczne targi to wystawcy z dziesięciu krajów, regiony, gminy, atrakcje turystyczne, hotele, obiekty rekreacyjne, organizatorzy wyjazdów językowych, stowarzyszenia turystyczne, manufaktury, szlaki, uzdrowiska, muzea, ośrodki wypoczynkowe, biura podróży, fundacje oraz wydawnictwa podróżnicze. Wiele osób zainspirowanych tym co zobaczyli, zaplanowało swoje tegoroczne wakacje.

- Należy dostrzec, że coraz więcej uwagi poświęca się turystyce osób z niepełnosprawnościami. Okazuje się, iż ta grupa klientów także ma wielką ochotę na podróże, nie tylko te krajowe, ale również zagraniczne. Dziękuję za możliwość opowiedzenia o swoich doświadczeniach w organizacji różnego rodzaju wyjazdów dla osób z niepełnosprawnościami - podsumowuje Paweł Parus.

Turystyka bez barier

Turystyka bez barier

Turystyka bez barier

Turystyka bez barier

Turystyka bez barier

Turystyka bez barier

Turystyka bez barier

Turystyka bez barier

Turystyka bez barier

Kontakt

Osoby zainteresowane spotkaniem z Pawłem Parusem proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy.

  • Adres

    Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
    ul. Wybrzeże Słowackiego 12-14
    Pokój 406
    50-411 Wrocław, Dolny Śląsk