A A+ A++ K K K K

Spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych w sprawie konkursu

Dodano: 25 stycznia 2019

W piątek 22 lutego w sali konferencyjnej urzędu marszałkowskiego przy ul. Dobrzyńskiej odbyło się spotkanie informacyjne dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, które zamierzają złożyć oferty w ramach konkursu dotyczącego aktywizacji społeczno-zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Pojawiło się na nim ponad 60 osób.

Samorząd województwa dolnośląskiego reprezentowali: Paweł Parus - pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami, Jerzy Komorowski - dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, Bogusława Kulińska - zastępca dyrektora Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych i Agnieszka Kowol, dyrektor Wydziału Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. W spotkaniu w roli ekspertów uczestniczyli także pracownicy Departamentu Spraw Społecznych: Kinga Słupska, Monika Orzeszyna, Sławomir Wójcik oraz doradca Andrzej Stachowiak.

Zebranie składało się z dwóch części. W pierwszej omawiano techniczne kwestie związane z prawidłowym wypełnieniem oferty. Eksperci zwracali uwagę na najczęściej popełniane błędy skutkujące negatywną ocenę formalną. Druga część dotyczyła zadania, w ramach którego realizowane będą usługi wspierające niezależne życie. Owocem obrad jest powołana wojewódzka grupa organizacji działających na rzecz tychże usług. Jednym z jej celów ma być promocja i rozwój działań wspierających samodzielność i aktywność społeczno-zawodową osób z niepełnosprawnościami.

- Zależy nam, aby urząd marszałkowski był platforma wymiany doświadczeń związanych z usługami wspierającymi niezależne życie osób z niepełnosprawnościami. Stąd też zaproszenie organizacji, które na co dzień realizują tego typu zadania. Chcemy im pomóc, ale także wysłuchać głosu ekspertów mających ogromne doświadczenie w realizacji tych niezwykle ważnych usług - podsumowuje Paweł Parus.

Za stołem konferencyjnym 5 osób. Od lewej Andrzej Stachowiak, Kinga Słupska, Bogusława Kulińska, Paweł Parus i Agnieszka Kowol

Spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych w sprawie konkursu

W sali konferencyjnej widok kilkudziesięciu siedzących uczestników spotkania, po lewej stronie kobieta na wózku.

Spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych w sprawie konkursu

W sali konferencyjnej widok kilkudziesięciu siedzących uczestników spotkania.

Spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych w sprawie konkursu

Kontakt

Osoby zainteresowane spotkaniem z Pawłem Parusem proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy.

  • Adres

    Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
    ul. Wybrzeże Słowackiego 12-14
    Pokój 406
    50-411 Wrocław, Dolny Śląsk