A A+ A++ K K K K

Spotkanie pełnomocnika marszałka z wójtem gminy Długołęka

Dodano: 17 stycznia 2019

Sytuacja osób z niepełnosprawnością mieszkających w gminie Długołęka oraz wspieranie aktywizacji tej grupy społecznej były głównymi tematami poruszanymi podczas spotkania pełnomocnika marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami Pawła Parusa z wójtem gminy Wojciechem Błońskim.

Wczorajsza wizyta była także okazją do zapoznania się z ofertą działających na tym obszarze organizacji pozarządowych. W spotkaniu uczestniczyli ponadto przedstawiciele: Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, zarządu Fundacji Centrum Pomocy Seniorom DIGNUM oraz Urzędu Gminy Długołęka.

- Konkluzję naszego spotkania stanowi spostrzeżenie, iż brakuje w gminie organizacji pozarządowych kierujących swoją ofertę w stronę środowiska osób z niepełnosprawnościami. W ślad za tym idzie uboga oferta działań mających na celu wzrost aktywności tej grupy. W zasadzie większość zadań realizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. W moim odczuciu warto zachęcać mieszkańców gminy do większego zaangażowania w sprawy społeczne - podsumowuje Paweł Parus.

Uczestnicy spotkania byli zainteresowani rozpoczętym niedawno naborem ofert do konkursu w zakresie edukacji obywatelskiej. Pełnomocnik zaprosił także na spotkanie organizacji pozarządowych, które odbędzie się 25 stycznia 2019 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Walońskiej.

Spotkanie pełnomocnika marszałka z wójtem gminy Długołęka

Spotkanie pełnomocnika marszałka z wójtem gminy Długołęka

Spotkanie pełnomocnika marszałka z wójtem gminy Długołęka

Kontakt

Osoby zainteresowane spotkaniem z Pawłem Parusem proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy.

  • Adres

    Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
    ul. Wybrzeże Słowackiego 12-14
    Pokój 406
    50-411 Wrocław, Dolny Śląsk