A A+ A++ K K K K

Regionalna Gala XV Edycji konkursu Lodołamacze 2020

Dodano: 28 września 2020

W czwartek, 24 września w Teatrze Korez w Katowicach odbyła się uroczysta Regionalna Gala XV edycji konkursu Lodołamacze 2020. Wyróżniono osoby, firmy i instytucje z czterech województw - śląskiego, opolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. W gali uczestniczył Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami – członek kapituły konkursowej.

Już od 15 lat Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, przyznaje prestiżowe statuetki dla pracodawców wrażliwych społecznie – Lodołamacze. Dzięki szczegółowym kategoriom konkurs pokazuje, jak szeroki zakres może mieć społeczna odpowiedzialność. Laureaci reprezentują najwyższe standardy w obszarze wrażliwości na potrzeby osób z niepełnosprawnością. Optymizmem napawa fakt istnienia tylu wspaniałych firm otwartych na zrozumienie niepełnosprawności.

W ciągu 14 lat trwania konkursu wzięło w nim udział ponad 5000 firm. Kapituły przyznały 1380 nagród oraz 166 wyróżnień. Na temat kampanii “Lodołamacze” powstało ponad 4500 publikacji w mediach ogólnopolskich, regionalnych i marketingowych. Konkurs Lodołamacze odbywa się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP, Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Lista nagrodzonych osób, instytucji i organizacji pozarządowych (tłustym drukiem oznaczono Dolnoślązaków):

Kategoria Zakład Pracy Chronionej: Kategoria Otwarty Rynek: Kategoria Instytucja: Kategoria Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa: Kategoria Przyjazna Przestrzeń: Kategoria Zdrowa Firma: I m.: Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start Kategoria Dziennikarz bez Barier: Super Lodołamacz 2020: Lodołamacz Specjalny:

W imieniu samorządu województwa dolnośląskiego serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Ogólnopolska gala finałowa konkursu odbędzie się 8 października na Zamku Królewskim w Warszawie.

Na scenie 6 osób w tym 4 osoby z dyplomami i białymi różami w rękach oraz dwie osoby prowadzące

Regionalna Gala XV Edycji konkursu Lodołamacze 2020

Na scenie 10 osób. 2 osoby sprawne i jedna na wózku jako prowadzące. 7 osób nagrodzonych w tym 3 osoby trzymają w rękach dyplom i białe róże. Jedna osoba mówi do mikrofonu.

Regionalna Gala XV Edycji konkursu Lodołamacze 2020

Na scenie stoją cztery nagrodzone osoby, trzymają w rękach dyplomy i białe róże. Jedna osoba mów do mikrofonu.

Regionalna Gala XV Edycji konkursu Lodołamacze 2020

Kontakt

Osoby zainteresowane Zaproszenie na spotkaniem z Pawłem Parusem proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy.

  • Adres

    Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
    ul. Wybrzeże Słowackiego 12-14
    Pokój 004 (parter)
    50-411 Wrocław, Dolny Śląsk