A A+ A++ K K K K

Powiatowy Integracyjny Przegląd Piosenki w Małkowicach

Dodano: 14 września 2020

Na terenach rekreacyjnych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Małkowicach odbył się 11 września Powiatowy Integracyjny Przegląd Piosenki “Żeby szczęśliwym być”. W wydarzeniu uczestniczył Paweł Paweł, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

Z powodu epidemii nie mógł odbyć się coroczny tradycyjny piknik osób z niepełnosprawnościami. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wraz z Caritasem Archidiecezji Wrocławskiej i Warsztatami Terapii Zajęciowej w Małkowicach zmienili więc formułę i zorganizowali integracyjny przegląd piosenki. Swoją twórczość zaprezentowali podopieczni instytucji i organizacji pozarządowych z powiatu wrocławskiego. Na koncercie pojawili się także mieszkańcy miejscowego domu pomocy.

- Szukaliśmy czegoś, co moglibyśmy zorganizować się w zamian za imprezę, która corocznie odbywała się w naszym powiecie. Pojawił się więc pomysł przeglądu piosenki. To pierwsze tego typu wydarzenie na terenie centrum. Bardzo możliwe, że wpisze się ono na stałe w kalendarz imprez w powiecie. Motywem przewodnim były utwory zmarłej 40 lat temu Anny Jantar - mówi Arleta Szmigielska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu.

- Takie wydarzenia służą nie tylko integracji niepełnosprawnych, ale także szukaniu talentów wokalnych. Dziś w Małkowicach na scenie wystąpiły osoby z niepełnosprawnościami razem z seniorami. Szkoda, że nie mogliśmy zorganizować corocznego pikniku dla kilkuset osób, ale być może będzie to początek nowej inicjatywy. Do organizacji pikniku wrócimy za rok - podkreśla Marcin Seretny, dyrektor Ośrodka Caritas w Małkowicach.

Siedem osób, w tym jedna na wózku inwalidzkim, pozuje do zdjęcia. Wszyscy stoją na trawie, w tle duży biały namiot.

Powiatowy Integracyjny Przegląd Piosenki w Małkowicach

Duża scena, na której występują dzieci, w tle za dziećmi widać sztuczne słoneczniki.

Powiatowy Integracyjny Przegląd Piosenki w Małkowicach

Uczestnicy przeglądu piosenki stoją na trawie i patrzą w kierunku sceny. W tle widać drzewa.

Powiatowy Integracyjny Przegląd Piosenki w Małkowicach

Kontakt

Osoby zainteresowane Zaproszenie na spotkaniem z Pawłem Parusem proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy.

  • Adres

    Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
    ul. Wybrzeże Słowackiego 12-14
    Pokój 004 (parter)
    50-411 Wrocław, Dolny Śląsk