A A+ A++ K K K K

Nowy Dom Opieki Wytchnieniowej w Żmigrodzie

Dodano: 25 listopada 2020

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci uruchomiła pierwszy w naszym województwie Dom Opieki Wytchnieniowej dla dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych będących w opiece paliatywnej. Oficjalne otwarcie z racji obostrzeń covidowych było wyjątkowo skromne. Dom w Żmigrodzie jest pomostem do utworzenia większego Domu Opieki Wytchnieniowej we Wrocławiu, który jest w trakcie budowy.

- Z satysfakcją informujemy, że 19 listopada 2020 roku dokonaliśmy otwarcia przyjaznego miejsca przeznaczonego na opiekę wytchnieniową dla dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska. Dom powstał na terenie Szpitala Rehabilitacyjnego w Żmigrodzie przy ul. Willowej 4. Ten oczekiwany przez potrzebujących projekt powstał dzięki naszej inicjatywie, ale nie byłoby możliwy bez otwartości Pani Małgorzaty Matysiak – Starosty Powiatu Trzebnickiego i bez skuteczności w działaniu. Powiat przeznaczył na gruntowny remont obiektu 360 tyś zł - powiedziała Beata Hernik-Janiszewska, prezes zarządu Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Na przełomie listopada i grudnia najbardziej potrzebujące osoby w wieku od kilku miesięcy do 33 roku życia znajdą w Żmigrodzie wytchnienie od trudów codziennego życia. Rodzice mogą na kilka dni lub tygodni oddać dziecko pod opiekę w przyjaznym miejscu jakim jest Dom Opieki Wyręczającej. Profesjonalnie przygotowany personel, nowoczesne wyposażenie oraz ciepłe miejsce pozwoli zmierzyć się z chorobą dając tak bardzo potrzebną nadzieję.

„Amor Vincit Omnia - kompleksowy projekt zapewnienia opieki wytchnieniowej dla dzieci i młodzieży z terenu Dolnego Śląska“ realizowany jest na podstawie umowy o dofinansowanie nr RPDS.09.02.01-02-0041/19 współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kontakt

Osoby zainteresowane Zaproszenie na spotkaniem z Pawłem Parusem proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy.

  • Adres

    Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
    ul. Wybrzeże Słowackiego 12-14
    Pokój 004 (parter)
    50-411 Wrocław, Dolny Śląsk