A A+ A++ K K K K

XVIII Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

Dodano: 11 czerwca 2018

6 czerwca 2018 roku na stadionie lekkoatletycznym w Kamiennej Górze odbył się XVIII Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych. Sportowców oklaskiwała z trybun reprezentująca samorząd województwa dolnośląskiego Bogusława Kulińska, z-ca dyrektora Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych.

Głównym organizatorem imprezy był Klub Olimpiad Specjalnych "Podaj rękę” działający przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze. W mityngu brali udział zawodnicy z Legnickiego Pola, Szarocina, Legnicy, Wrocławia, Jaskulina, Lwówka Śląskiego, Wałbrzycha, Milicza, Miłkowa, Głogowa, Nielestna, Wojcieszowa, Dobroszyc, Ostrowiny, Kątów Wrocławskich, Żmigrodu oraz reprezentacje z Kamiennej Góry. W sportowych konkurencjach wystartowało około 350 uczestników z całego Dolnego Śląska.

- Często w środowisku osób niezwiązanych ściśle ze sportem panuje przekonanie, że liczy się sam udział w “igrzyskach”. W moim odczuciu, byłego wyczynowego sportowca, to tylko część prawdy. Każdy chce bowiem wygrywać, tym bardziej rywalizując w sportowej walce, niezależnie od niepełnosprawności i poziomu uprawianej dyscypliny. Zawodnikom startującym w tym mityngu zwycięstwo smakuje tak samo, jak olimpijczykom. Dla tego uczucia wylewa się pot na treningach. Składam więc ogromne gratulacje dla wszystkich startujących w zawodach, a zwycięzcom poszczególnych konkurencji szczególnie nisko chylę czoła - mówi Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

Impreza współfinansowana była ze środków: województwa dolnośląskiego, powiatu kamiennogórskiego i gminy Lubawka. Poza Klubem Olimpiad Specjalnych "Podaj rękę" organizowali ją Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Dolnośląskie i Zespół Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze. Współorganizatorami byli: Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Kamiennej Górze, Miejskie Centrum Kultury Fizycznej w Kamiennej Górze i Stowarzyszenie "Podaj Rękę".

Kontakt

Osoby zainteresowane spotkaniem z Pawłem Parusem proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy.

  • Adres

    Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
    ul. Wybrzeże Słowackiego 12-14
    Pokój 406
    50-411 Wrocław, Dolny Śląsk