A A+ A++ K K K K

Ruszyła rekrutacja do projektu "Razem w pełni sprawni"

Dodano: 11 maja 2018

Fundacja Promyk Słońca rozpoczęła rekrutację do nowej edycji "Razem w pełni sprawni". Celem projektu jest uwrażliwienie uczniów na obecność i potrzeby osób z niepełnosprawnością. W tym roku działania projektowe dotrą do 17 dolnośląskich szkół.

"Chcemy przełamywać uprzedzenia i stereotypy, zmieniać postrzeganie osób niepełnosprawnych" - mówi Anna Jeżowska z Fundacji Promyk Słońca. "Projekt “Razem w pełni sprawni” realizują wspólnie Fundacja “Promyk Słońca” i samorząd województwa dolnośląskiego od kilku lat. W tym czasie udało nam się dotrzeć do ponad 100 szkół na Dolnym Śląsku, w których mogliśmy kształtować pozytywne postawy wobec osób z niepełnosprawnościami. Miałem przyjemność uczestniczyć w większości wizyt w szkołach, stąd też uważam, że takie spotkania są bardzo potrzebne. Niezwykle istotne jest uświadamianie uczniów, że wśród nich znajdują się osoby niepełnosprawne, które są takimi samymi ludźmi jak wszyscy inni. Tak samo czują, kochają i potrzebują. Warto pokazywać że niepełnosprawność nie musi być barierą w realizacji pasji i marzeń" - podkreśla Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

Projekt jest kierowany do szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich (ogólnodostępnych i integracyjnych) z terenu województwa dolnośląskiego. Zgłoszenia przyjmuje Fundacja Promyk Słońca drogą elektroniczną. Link i szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: http://www.promykslonca.pl/razem-w-pelni-2018.

Projekt jest dofinansowany przez województwo dolnośląskie kwotą 60 tys. zł.

Kontakt

Osoby zainteresowane spotkaniem z Pawłem Parusem proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy.

  • Adres

    Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
    ul. Wybrzeże Słowackiego 12-14
    Pokój 406
    50-411 Wrocław, Dolny Śląsk