A A+ A++ K K K K

Marszałek ojcem chrzestnym Domu Opieki Wyręczającej

Dodano: 7 grudnia 2020

We Wrocławiu powstanie pierwszy na Dolnym Śląsku i jedyny w zachodniej części kraju Dom Opieki Wyręczającej. To miejsce oferujące czasową opiekę wytchnieniową dla dzieci terminalnie, przewlekle oraz nieuleczalnie chorych. Dom Opieki powstaje dzięki Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz Fundacji Polsat.

- To dla mnie duże wyróżnienie i zaszczyt, że mogę zostać Ojcem Chrzestnym Domu Opieki Wyręczającej, który powstanie we Wrocławiu. Takie miejsce jest niezwykle potrzebne i cieszę się, że w jego powstanie zaangażowani są tak wspaniali ludzie – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Ośrodek oferować będzie czasową opiekę wytchnieniową dla dzieci terminalnie, przewlekle oraz nieuleczalnie chorych na czas, gdy nie może jej sprawować opiekun, np. z uwagi na zdarzenie losowe, hospitalizację, podreperowanie kondycji psychicznej, potrzebę odpoczynku czy załatwienia codziennych spraw. Obecnie dzieci z Dolnego Śląska mogą korzystać z tego typu ośrodków w Rzeszowie, Łodzi czy w Gdańsku.

W budynku ośrodka zlokalizowane będą również specjalistyczne gabinety lekarskie, sale do rehabilitacji, a podopieczni ośrodka podczas pobytu będą mieli zapewnioną stałą wyspecjalizowaną opiekę pielęgniarską i lekarską, psychologiczną i rehabilitację. W obiekcie będzie mieścić się m.in.: ośrodek czasowej opieki wyręczającej z 18 łóżkami, część rehabilitacyjna, zaplecze kuchenne, zaplecze szkoleniowe/edukacyjne z salą konferencyjną, pomieszczenia medyczne i administracyjne, a także ogród wypoczynkowy z ogrodem sensorycznym.

Wybudowanie Domu Opieki Wyręczającej, to koszt około 8 mln zł, które Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci planuje pozyskać m.in. z funduszy europejskich.

6 osób stoi na placu budowy, 3 osoby trzymają w rękach obrazy aniołów.

Otwarcie Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich

Wizualizacja budynku Domu Opieki Wytchnieniowej.

Otwarcie Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich

6 osób na placu budowy, dwie kobiety trzymają w rękach duży czek informujący o dotacji 220 000 tys zł dla Fundacji Wrocławskie Hospicjum.

Otwarcie Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich

Kontakt

Osoby zainteresowane Zaproszenie na spotkaniem z Pawłem Parusem proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy.

  • Adres

    Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
    ul. Wybrzeże Słowackiego 12-14
    Pokój 004 (parter)
    50-411 Wrocław, Dolny Śląsk