A A+ A++ K K K K

Dolnośląskie uzdrowiska czekają na kuracjuszy

Dodano: 10 sierpnia 2020

Dolnośląskie sanatoria czekają na pacjentów z niepełnosprawnościami. Dla bezpieczeństwa wszędzie wprowadzone zostały specjalne procedury. Aby sprawdzić, jak wygląda funkcjonowanie tych instytucji w czasach epidemii wraz z Telewizją Sudecką udaliśmy się do Kudowy-Zdroju.

Kontynuacja leczenia i rehabilitacji jest nadrzędna wobec zagrożenia epidemicznego - apelują dolnośląscy lekarze. Tymczasem wiele osób zawiesza proces powrotu do zdrowia z obawy przed zarażeniem koronawirusem. Wraz z ekipą w Telewizji Sudeckiej udaliśmy się do Kudowy-Zdroju aby sprawdzić gotowość dolnośląskich sanatoriów na przyjęcie kuracjuszy.

- Uzdrowiska są przygotowane na przyjęcie pacjentów. Serdecznie zachęcam do skorzystania z oferty dolnośląskich sanatoriów. Wprowadzone procedury chronią zarówno kuracjuszy, jak i personel. Korzystanie z dolnośląskich placówek przyniesie korzyść nam w postaci lepszego zdrowia, a z drugiej strony wpłynie na rozwój tych niezwykle ważnych dla regionu instytucji - podkreśla Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska.

Ekipa Telewizji Sudeckiej wraz z Pawłem Parusem, Pełnomocnikiem Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami odwiedzili: Szpital Rehabilitacyjny Hematologiczny dla Dzieci "Orlik" w Kudowie-Zdrój i SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe "Bristol" MSWiA w Kudowie-Zdroju.

Zachęcamy do obejrzenia materiału przygotowanego przez Telewizję Sudecką przy współpracy z samorządem województwa dolnośląskiego: https://youtu.be/wDd15YSc2fw.

Kontakt

Osoby zainteresowane Zaproszenie na spotkaniem z Pawłem Parusem proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy.

  • Adres

    Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
    ul. Wybrzeże Słowackiego 12-14
    Pokój 004 (parter)
    50-411 Wrocław, Dolny Śląsk