A A+ A++ K K K K

AKTUALNOŚCI

Dodano: 16 lipca 2020

Wizyta Pełnomocnika w dolnośląskich sanatoriach

Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami odwiedził wraz z ekipą Telewizji Sudeckiej dolnośląskie sanatoria. Wizyta była związana z realizacją materiału promującego uzdrowiska. Była to także okazja do zapoznania się z funkcjonowaniem tych instytucji w czasie epidemii.


Dodano: 8 lipca 2020

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji wspólnie z firmami Sunrise Medical oraz Akson zaprasza na wydarzenie „Zadbaj o swój wózek”

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji – FAR – region dolnośląski z siedzibą główną w Warszawie wspólnie z firmami Sunrise Medical oraz Akson zaprasza na wydarzenie „Zadbaj o swój wózek” skierowane do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, które odbędzie się 10 lipca 2020 roku.


Dodano: 23 czerwca 2020

Ogłoszenie o konkursie grantowym pn. „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”

Celem konkursu grantowego jest ułatwienie integracji społeczno-zawodowej osób z potrzebami wsparcia w zakresie mobilności poprzez zapewnienie przez jednostki samorządu terytorialnego usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawę dostępności wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Dzięki realizowanym przez jednostki samorządu terytorialnego projektom grantowym, osoby z niepełnosprawnością lub o ograniczonej mobilności będą mieć zapewnione wsparcie związane z możliwością rozwijania aktywności w życiu społecznym, zawodowym i publicznym.


Dodano: 8 czerwca 2020

Film o Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 12 bierze udział w festiwalu filmów dokumentalnych BBC

Z radością informujemy, że film o Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 12 dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących oraz z innymi niepełnosprawnościami im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu bierze udział w festiwalu filmów dokumentalnych BBC.


Dodano: 5 czerwca 2020

Turystyka bez barier – Dolny Śląsk: „Pełnosprawni” TVP3 Wrocław 03.06.2020

Granice wciąż jeszcze zamknięte, ale to nie oznacza, że nie możemy zaspokajać turystycznych pasji i zainteresowań. Mamy okazję sprawdzić, w jak pięknym regionie żyjemy i jak dostępny jest on dla osób z niepełnosprawnościami.
Arboretum w Wojsławicach, Henryków, okolice Niemczy, a może wybrzeże naszej Odry – to tylko niektóre propozycje na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Miejsc, które mogą nas zachwycić jest oczywiście zdecydowanie więcej. Długo mógłby o tym mówić znany przewodnik Stanisław Francuz, autor przewodnika „Dolny Śląsk bez barier”.
Zachęcamy do obejrzenia drugiego tegorocznego odcinka magazynu „Pełnosprawni”, emitowanego w TVP3 Wrocław.
Nie musisz siedzieć w domu! Zwiedzaj Dolny Śląsk!


Dodano: 21 maja 2020

Ruszyły prace nad produkcją pierwszego tegorocznego odcinka magazynu „Pełnosprawni”

Ruszyły prace nad produkcją pierwszego tegorocznego odcinka magazynu „Pełnosprawni”, który zostanie wyemitowany w najbliższy poniedziałek o 19:00 w TVP Wrocław.


Dodano: 13 maja 2020

Konkurs na realizację zadań z zakresu działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami

Zarząd województwa dolnośląskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych dotyczącej ich rehabilitacji zawodowej i społecznej w 2020 roku.


Dodano: 27 kwietnia 2020

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży

Od kwietnia w Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjnym „Promyk Słońca” działa Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży, który oferuje wsparcie psychologa, terapeuty środowiskowego, psychoterapeuty.


Dodano: 22 kwietnia 2020

Ponad 7 milionów złotych dla szpitali powiatowych i Domów Pomocy Społecznej

Samorząd województwa uruchamia kolejny etap wsparcia finansowego w związku z epidemią koronawirusa. Tym razem pomoc trafi do 25 powiatowych szpitali i 64 Domów Pomocy Społeczne na Dolnym Śląsku. Szczegóły przedstawili dziś podczas wideobriefingu marszałek Cezary Przybylski i wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.


Dodano: 9 kwietnia 2020

Z okazji świąt Wielkiej Nocy życzymy:
nadziei, która jest nam dzisiaj tak bardzo potrzebna,
zdrowia i jak najlepszej ochrony przed epidemią,
błogosławieństwa na czas świąt dla Waszych rodzin,
spokoju i odpoczynku oraz sił do przezwyciężania codziennych trudności.
Wierzymy, że już wkrótce spotkamy się w przestrzeni naszych wspólnych działań.
Zarząd Województwa Dolnośląskiego,
dyrekcja i pracownicy Departamentu Spraw Społecznych,
i Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.


Dopłaty dla pracowników niepełnosprawnych. Zmiany w ustawie o rehabilitacji osób niepełnoprawnych.

Dodano: 2 kwietnia 2020

Przyjęta przez Sejm ustawa o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, zakłada szereg nowych rozwiązań, które pozwolą pracodawcom zapewnić wynagrodzenia dla pracowników niepełnoprawnych i utrzymać miejsca pracy na czas zawieszenia działalności lub zmniejszenia przychodów.


Dziś Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dodano: 2 kwietnia 2020

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że zaplanowane obecnie terminy naborów w ramach programów resortowych pn.: "Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych" - edycja 2020 oraz "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2020 ulegają zmianom.


Informacja o wydłużeniu terminu naborów wniosków

Dodano: 31 marca 2020

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że zaplanowane obecnie terminy naborów w ramach programów resortowych pn.: "Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych" - edycja 2020 oraz "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2020 ulegają zmianom.


Codzienny raport o sytuacji na Dolnym Śląsku 30.03.2020

Dodano: 30 marca 2020

Dziś w nieco innej scenerii niż w ostatnich dniach wicemarszałek Dolnego Śląska, Marcin Krzyżanowski przedstawia sytuację w dolnośląskich szpitalach.
Materiał z napisami ułatwiającymi odbiór osobami z dysfunkcjami słuchu.


Raport o sytuacji na Dolnym Śląsku 27.03.2020

Dodano: 27 marca 2020

Przedstawiamy krótki raport o sytuacji na Dolnym Śląsku w związku ze stanem epidemii.
Zachęcamy też do wysłuchania obejrzenia rozmowy z profesorem Adamem Maciejczykiem, dyrektorem Dolnośląskiego Centrum Onkologicznego na: https://www.facebook.com/BiuroPrasoweUMWD/videos/2426114751033567/.


Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspiera organizacje pozarządowe

Dodano: 27 marca 2020

Aktualna sytuacja epidemiologiczna może negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie organizacji pozarządowych oraz zadań realizowanych przez ngo’sy. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego dostrzegając zagrożenia, z którymi mogą zetknąć się dolnośląskie organizacje pozarządowe rekomenduje rozwiązania, których celem jest umożliwienie realizacji zleconych zadań.


Codzienny raport o sytuacji na Dolnym Śląsku

Dodano: 26 marca 2020

Zachęcamy do wysłuchania i obejrzenia kolejnego raportu video dotyczącego walki z koronawirusem w naszym regionie.
Nieustannie przypominamy, że raporty Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego są źródłami prawdziwych informacji.


Codzienne filmowe raporty o sytuacji na Dolnym Śląsku

Dodano: 25 marca 2020

Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska przedstawia bieżącą sytuację w naszym regionie.
Film zawiera napisy ułatwiające odbiór przez osobę z dysfunkcjami słuchu.
Zachęcamy do udostępniania!
Informujemy, że ten materiał to wiarygodne źródło informacji!


Polecenie Wojewody Dolnośląskiego

Dodano: 25 marca 2020

Polecenie Wojewody Dolnośląskiego dotyczące przedłużenia zawieszenia działalności wszelkich placówek wsparcia dziennego, żłobków, klubów dziecięcych, centrów integracji społecznej i klubów integracji społecznej, dziennych domów i klubów seniora, w tym placówek działających w ramach Programu Senior+ oraz środowiskowych domów samopomocy i warsztatów terapii zajęciowej w terminie od 26 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.


Sytuacja naszego regionu w walce z epidemią koronawirusa

Dodano: 24 marca 2020

Dziś w południe Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska za pośrednictwem przedstawił sytuację naszego regionu w walce z epidemią koronawirusa.
W obliczu zaostrzenia przepisów związanych z obecnością ludzi w przestrzeni publicznej warto podczas analizy doniesień z Chin zwrócić uwagę na to, jak wprowadzenie restrykcji wpłynęło na oczekiwane rezultaty.


Ruszyły nabory do programów finansowanych ze środków Funduszu Solidarnościowego

Dodano: 17 marca 2020

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza nabór wniosków do programu „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” oraz programu „Opieka wytchnieniowa” edycja 2020.


Komunikat

Dodano: 16 marca 2020

Szanowni Państwo, zdrowie i bezpieczeństwo Dolnoślązaków jest dla mnie najważniejsze. W trosce o interesantów oraz wszystkich pracowników, w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, podjąłem decyzję o ograniczeniu pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.


Polecenie Wojewody Dolnośląskiego o zamknięciu ośrodków

Dodano: 11 marca 2020

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Wojewoda Dolnośląski wydał polecenie o zamknięciu ośrodków dedykowanych aktywizacji społeczno-zawodowej osób z niepełnosprawnościami na Dolnym Śląsku.


Kontakt

Osoby zainteresowane spotkaniem z Pawłem Parusem proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy.

  • Adres

    Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
    ul. Wybrzeże Słowackiego 12-14
    Pokój 004 (parter)
    50-411 Wrocław, Dolny Śląsk