A A+ A++ K K K K

AKTUALNOŚCI

Międzynarodowa konferencja dot. opieki wytchnieniowej

Dodano: 7 listopada 2019

5 listopada w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona przeglądowi zagranicznych rozwiązań w obszarze opieki wytchnieniowej. Głównym organizatorem była Fundacja Imago. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski.


Mistrzostwa Polski w Bocci w Głogowie

Dodano: 29 października 2019

W dniach 25-26 października w Głogowie odbywały się eliminacje do Mistrzostw Polski w Bocci 2019. Turniej zorganizowali Polski Związek Bocci i Integracyjny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych - Głogów.


Wojewódzki zespół ds usług wspierających niezależne życie

Dodano: 28 października 2019

W imieniu dyrektora Departamentu Spraw Społecznych i swoim zapraszam na kolejne spotkanie 'Wojewódzkiego zespołu ds usług wspierających niezależne życie'. Termin i miejsce spotkania: 13 listopada 2019 roku, Wrocław UMWD ul. Walońska 3-5, sala 122, godz. 13:00-15:00.


Wyróżnienie dla KKN Śląska Wrocław

Dodano: 24 października 2019

W imieniu Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego, Zarządu Fundacji Imago oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Krótkiej Przerwy (ISBA) zapraszamy Na międzynarodową konferencję dotyczącą przerwy wytchnieniowej.


Międzynarodowa konferencja dotycząca przerwy wytchnieniowej

Dodano: 15 października 2019

W imieniu Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego, Zarządu Fundacji Imago oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Krótkiej Przerwy (ISBA) zapraszamy Na międzynarodową konferencję dotyczącą przerwy wytchnieniowej.


Fundacja L’Arche promuje wolontariat

Dodano: 9 października 2019

Dolnośląska Biblioteka Publiczna była miejscem otwarcia wernisażu prac zorganizowanego przez Fundację L’arche dotyczącego promocji wolontariatu wspierającego osoby z niepełnosprawnością intelektualną. W uroczystości uczestniczył Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.


Przełamywanie barier w dolnośląskich szkołach

Dodano: 7 października 2019

Realizacja projektu „Razem w pełni sprawni 2019” prowadzonego przez Fundację Promyk Słońca nabiera rozpędu. Po warsztatach dla nauczycieli rozpoczął się cykl wizyt osób z niepełnosprawnościami w dolnośląskich szkołach. W tegorocznej edycji w roli szkoleniowca występuje Robert Mkrtchyan - kapitan drużyny Blind Football Śląsk Wrocław, borykający się na co dzień z dysfunkcją wzroku. W spotkaniach z uczniami uczestniczy także Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.


Otwarty nabór partnera do projektu pn. „Samorząd bez barier”

Dodano: 3 października 2019

Informujemy, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło otwarty nabór partnera do projektu pozakonkursowego pn. „Samorząd bez barier” skierowanego do instytucji posiadających wiedzę i doświadczenie w realizacji działań z zakresu zapewniania dostępności oraz wspierania osób z niepełnosprawnościami.


Kontakt

Osoby zainteresowane spotkaniem z Pawłem Parusem proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy.

  • Adres

    Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
    ul. Wybrzeże Słowackiego 12-14
    Pokój 406
    50-411 Wrocław, Dolny Śląsk